Facebook Google+ Twitter

Kolejna fala protestów przeciw Olimpiadzie w Chinach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-21 17:50

Przywódcy Kongresu Młodzieży Tybetańskiej zapowiedzieli rozpoczęcie kolejnej fali protestów przeciw Igrzyskom Olimpijskim w Pekinie. Celem demonstracji będzie zwrócenie uwagi opinii publicznej na łamanie przez Chiny praw człowieka w Tybecie oraz brak swobód obywatelskich w tym kraju.

Przedstawiciele największej emigracyjnej grupy tybetańskiej zapowiadają rozpoczęcie protestów we wszystkich skupiskach tej mniejszości w Indiach oraz w innych krajach.

Nowa fala protestów rozpocznie się 28 lipca w New Delhi od strajku głodowego kilkudziesięciu tybetańskich aktywistów. Kulminacją będą pokojowe demonstracje przewidziane na 7 sierpnia, w przeddzień rozpoczęcia Igrzysk.

Kongres Młodzieży Tybetańskiej jest jedną z najbardziej radykalnych organizacji skupiających uchodźców tybetańskich. Jego działacze opowiadają się między innymi za pełną niepodległością Tybetu. Mimo, iż organizacja oficjalnie nie przeciwstawia się XIV Dalajlamie, duchowemu przywódcy Tybetańczyków, to wiele jej akcji stoi w sprzeczności z linią postępowania propagowaną przez Dalajlamę.

Duchowy przywódca Tybetańczyków nie nawoływał nigdy do bojkotu Olimpiady, a jego żądania pod adresem Chin dotyczą rzeczywistej i uczciwej autonomii kulturowo - cywilizacyjnej Tybetu nie zaś niepodległości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.