Facebook Google+ Twitter

Kolejna grupa małych pacjentów przełamała stres stomatologiczny

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-04 12:26

Warszawskie kliniki dentystyczne w ramach kampanii społecznej „Lekcja Stomatologii” ponownie otworzyły swoje drzwi przed dziećmi. Trzecia edycja „Soboty z Dentusiem” odbyła się pod hasłem „Z uśmiechem do szkoły i przedszkola”.

30. sierpnia w czterech stołecznych gabinetach stomatologicznych odbył się dzień otwarty dedykowany najmłodszym. Rodzicie mieli możliwość przyprowadzenia swoich pociech na spotkania, w ramach których dzieci, poprzez zabawę, oswajały się z fotelem dentystycznym. Eksperci z kliniki Prima-Dent wyjaśniali zasady dbania o ząbki i cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania zadawane przez najmłodszych pacjentów. Maluchy z ekscytacją przyglądały się pracy lekarzy i działaniu sprzętu stomatologicznego. Główną atrakcję stanowiła możliwość obejrzenia zdjęcia wnętrza własnej jamy ustnej. Na koniec, za zgodą rodziców, wykonywana była bezpłatna fluoryzacja. Każdy pacjent, w nagrodę za przełamanie lęku, otrzymał dentusiową maskotkę oraz dzienniczek wizyt stomatologicznych. Obecnym na miejscu rodzicom udzielone zostały wskazówki dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej oraz zwalczania dentofobii u ich pociech.

W trzeciej edycji „Soboty z Dentusiem” udział wzięło 120 dzieci. Rezultat ten cieszy nie tylko przez wzgląd na dobro najmłodszych pacjentów. Każda wizyta to pomoc materialna dla chłopca chorego na rzadką chorobę zwaną klątwą Ondyny. Kliniki Prima-Dent już po raz drugi wspierają małego Leo, którego historię można poznać bliżej odwiedzając blog: www.leoblog.pl.

W czasie akcji dzieci były częstowane polskimi jabłkami w trosce o ich zdrowie i geście wsparcia dla polskich sadowników.
Kolejna „Sobota z Dentusiem” odbędzie się 6 grudnia. Serdecznie zachęcamy rodziców do przyprowadzania dzieci na spotkania adaptacyjne. Nie wymaga to wcześniejszych zapisów. Doświadczeni eksperci pomogą najmłodszym pacjentom zrozumieć, iż wizyta stomatologiczna może być przyjemna i nie musi wiązać się z traumą na całe życie. Lekarze będą czekać w czterech klinikach Prima-Dent: przy ulicy Grójeckiej 77, Targowej 33a, Targowej 67/2 oraz Króżańskiej 20.
(Aleksandra Adrian)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.