Facebook Google+ Twitter

Kolejna grupa Polaków z Abruzji chce wracać do kraju

Jak poinformował rzecznik prasowy polskiej ambasady w Rzymie, kolejna, 50-osobowa grupa Polaków z Abruzji zostanie przewieziona do Rzymu, skąd wróci do kraju. Wśród Polaków nie ma osób rannych.

Obóz w Paganica niedaleko L'Aquila. Ludzie, którzy stracili domy mieszkają w tymczasowo ustawionych namiotach. / Fot. EPA/ALESSANDRO DI MEOW regionie Abruzja, w miejscu niedawnego, tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi, przebywa
konsul Zuzanna Sala, która zajmuje się organizacją grup Polaków, którzy proszą o pomoc naszą placówkę dyplomatyczną. Dzisiaj rano ambasada wysłała już cztery samochody po kolejną, 50-osobowa grupę. Osoby po przewiezieniu do Rzymu otrzymują pierwszą pomoc w postaci lekarstw, odzieży i noclegu.

- Prowadzony przez zakonnice „Dom Polski" w Rzymie jest już przepełniony, Ambasada będzie wynajmowała pokoje w hotelach. Pierwsze grupy już wyjechały do Polski - mówi dla Wiadomości24.pl Artur Soroko, rzecznik polskiej ambasady. - Teraz staramy się o wynajęcie autokaru dla kolejnej grupy. Osoby, które się do nas zgłaszają, pochodzą również z okolic miasta L'Aquila.

W dotkniętym kataklizmem regionie ziemia wciąż drży. Wczoraj wieczorem zatrzęsła się z siłą 5,3 stopni w skali Richtera. Przypominamy, że polska ambasada w Rzymie uruchomiła dyżurne numery telefonów, pod którymi udzielane są informacje w sprawie trzęsienia ziemi w Abruzji: 0039-06-362-04-308 oraz 0039-06-362-04-302.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Aniu, czytam Twoje przerażające doniesienia... I dziękuję Ci za ta relację, za zaangażowanie... Jesteś fantastyczna!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.