Facebook Google+ Twitter

Kolejna grupa polskich sportowców już w Pekinie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-03 07:38

Na pięć dni przed rozpoczęciem XXIX Igrzysk Olimpijskich, do Pekinu przyleciała druga grupa polskich olimpijczyków, a także kierownictwo Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Na pokładzie samolotu czarterowego z Warszawy znajdowało się ponad 120 członków polskiej reprezentacji i misji olimpijskiej. Pośród nich największą grupę stanowili lekkoatleci.

65 członków polskiej reprezentacji, którzy wystartują w zawodach lekkoatletycznych, do Pekinu zawitało jednak tylko na kilka godzin. Polacy udają się dalej na przedolimpijskie zgrupowanie do japońskiego miasta Kochi, gdzie zaplanowano ośmiodniową aklimatyzację. Do Pekinu wrócą już po rozpoczęciu Igrzysk, bowiem zawody lekkoatletyczne rozpoczynają się dopiero 15 sierpnia.

Drugim czarterem z Warszawy do Pekinu przyleciały także polskie siatkarki, przedstawiciele badmintona, boksu, szermierki, tenisa i żeglarstwa. Razem ze sportowcami do Chin przyleciała również członkini MKOL Irena Szewińska. Trzecia grupa członków polskiej ekipy olimpijskiej wyląduje w Pekinie w przeddzień ceremonii inauguracji Igrzysk. W sumie, na Olimpiadzie w Pekinie wystartuje 263 sportowców z Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.