Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4896 miejsce

Kolejna książka o kulisach porwania Krzysztofa Olewnika

Od 5 października będzie dostępna w sprzedaży książka dziennikarza TVN Roberta Sochy "Nie chodziło o okup. Kulisy porwania Krzysztofa Olewnika".

Okładka książki Roberta Sochy. / Fot. merlin.plWszyscy znamy, chcąc nie chcąc, jedną z najgłośniejszych spraw kryminalnych z ostatnich lat - uprowadzenie 25-letniego syna biznesmena z branży mięsnej z Drobina koło Płocka w nocy z 26/27 października 2001 roku.

Sprawa uprowadzenia Krzysztofa Olewnika jest jedną z większych porażek naszego wymiaru sprawiedliwości. W toku późniejszego postępowania wykazano wiele nieprawidłowości w dotychczasowym postępowaniu, skradziono akta śledztwa, laptop z ważnymi dokumentami, dopuszczono do samobójczej śmierci wszystkich oskarżonych o uprowadzenie i zamordowanie Krzysztofa Olewnika. To tylko nieliczne absurdalne wydarzenia mające miejsce na przełomie kilku lat - od uprowadzenia do odkrycia zwłok Krzysztofa Olewnika 28 października 2006 w lesie koło Różana pod Ostrołęką.

Link do recenzji książki Roberta Sochy "Nie chodziło o okup. Kulisy porwania Krzysztofa Olewnika:

"Nie chodziło o okup. Kulisy porwania Krzysztofa Olewnika"

Linki do informacji o sprawie uprowadzenia Krzysztofa Olewnika:

Wikipedia - Sprawa zabójstwa Krzysztofa Olewnika
Magazyn kryminalny 997 rok 2003
Magazyn kryminalny 997 rok 2004
Magazyn kryminalny 997 rok 2006
Magazyn kryminalny 997 rok 2007
Magazyn kryminalny 997 rok 2008
Dramat rodzinny z korupcją i mafią w tle
Polityka.pl, Recenzja książki o porwaniu Olewnika autorstwa Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego "Śmierć za 300 tysięcy" z 2009 roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kinia
  • Kinia
  • 17.11.2011 20:22

Wspaniała książka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Judyto, bardzo proszę bliżej poznać sprawę uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika, a zrozumie Pani jej wagę oraz fakt, że w tej sprawie jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia z powodu wieloletnich zaniedbań na wielu płaszczyznach i poziomach dochodzeniowo-śledczych. Dlatego właśnie, że Krzysztof Olewnik już nic nie może powiedzieć obowiązkiem innych jest dotrzeć do prawdy i opowiedzieć o niej w Jego imieniu i w imieniu nieustannie walczącej rodziny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

coś mi się wydaje, że to zwykłe żerowanie na tragedii, wybijanie się na morderstwach, ogrzewanie się przy płomieniu historii ludzi, którzy nic już do powiedzenia nie mają, bo mówić nie mogą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.