Facebook Google+ Twitter

Kolejna manifestacja przed Pałacem Prezydenckim

Blisko tysiąc osób zgromadziło się we wtorek w nocy na Krakowskim Przedmieściu. Uczestnicy manifestacji są zwolennikami pozostawienia przed Pałacem Prezydenckim krzyża upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej.

Zabezpieczone barierkami Krakowskie Przedmieście w rejonie Pałacu Prezydenckiego. / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiManifestacja odbyła się w godz. 20-22, w asyście policji i straży miejskiej. Uczestnicy przeszli z ulicy Świętojańskiej na Krakowskie Przedmieście przed Pałac Prezydencki. Chcieli w ten sposób upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia.

W trakcie demonstracji odczytano apel o wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej i postawienie winnych przed sądem: - "Domagajmy się rozliczenia tych wszystkich, którzy odmawiając prezydentowi prawa do uczczenia poległych w Katyniu, doprowadzili do tego, że nie zapewniono mu należytych środków bezpieczeństwa. Niech winni tej tragedii staną przed sądem, kimkolwiek są i jakiekolwiek funkcje sprawują. A wszyscy, którzy ich osłaniają, niech odejdą z życia publicznego" - brzmiał odczytany po mszy apel, kilkakrotnie przerywano oklaskami, podaje Polska Agencja Prasowa.

Demonstracja miała zakończyć się o godz. 22.00, ale na miejscu wciąż jest sporo osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

Panie Robercie - kościół we Francji sam się niszczył, jesli juz - duchowieństwo szło ramię w ramię z arystokracja, gnebiaca naród - stąd rewolucja - potworne nierówności etc. można o tym sporo poczytać.

nie mówię - że to juz 200 lat - i gdyby znalzał odpow. forme, mógłby i tam powalczyć o wiernych; tyle, ze musiałby sie nagiąc i otwaorzyć na świat.

Pani Danielo - co się zminia? że są oazy w Koscile? troche poządnych ludzi? świetnie. oby jak najwięcej. ja mówie o sytuacji makro - beznadziejnych kazaniach, ogólnej fatalnie kondycji Koscioła.. o tym, że jak wynika z badań, co najmniej 20 procent księzy ma kochanki - zwłascza na wsiach etc itp wyżej opisanej


ja sam lata działałem w świetlicy socjoterapeutycznej przy Kościele właśnie - i prosze mi wierzyc, znam problem troche od środka -

tzn. pomagał nam 1 ksiądz, a reszt miała to głeboko.. ksiądz-społecznik.. który z przepracowania wylądował w szpitalu..

zresztą - w moim rodzinnym mieście na 20, 30 kościołów i klasztorów - świetlica działała przy jednym..

norma u nas; typowy KK w Polsce - pełen frazesów, a gdy przychodzi co do czego...

więc gratruluje dobrego samopoczucia - wg mnie kązdy wierzacy o Kosciół, jego formułe, powinien sie martwić.

kolejny raz polecam art ks. dra Draguły, bo chyba go Państwo,jeszcze nie przeczytali. o refleksji nie wspominając.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do faktó aby odejść od ezoteryki P.Marty. We Francji chodzi do kościoła ale uwaga Regularnie 5% poulacji circa about 3 MILIoNY ludzi. Zanik Kościoła?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto pani dywgacje kto jest katolikiem a kto nie są pani prawem. Ale są idiotyczne. Dlaczego bo wiara jest sprawą wewnetrzna człowieka a Pani chyba nie ma zdolności przenikania do czyjejś duszy mimo dwóch fakultetów?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem, błędem jest utożsamianie obrońców krzyża z katolikami i ocenianie katolików na tej podstawie. Wielu katolików z zażenowaniem przyjmuje ich działania. Są wśród nich kapłani, siostry zakonne, wykładowcy katolickich uczelni, a także zwykli ludzie, którzy przywykli się modlić w ciszy świątyni lub własnego domu, jak uczył Chrystus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu kościól we Francji był okrutnie niszczony od 14 lipca 1789 roku. Na poczatku XX wieku był kolejny akt. Ileż to lat minęło iTRWA. A komunizm ile trwał w Rosji? III Rzesza inne Imperia? Padły! Tylko Egipt trwał dłużej ale Kościól ma sznse go dogonić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pytanie - jak przetrwa. Jakiś czas temu czytałem znakomity artykuł ks. dra Draguły (jeden z najmądrzejszych księży, jakich znam - o wielkiej wiedzy i kompletnym braku 'klapek' czy uprzedzeń - prawdziwy jednorożec na tle reszty) o tym, jak w pewnym momencie praktycznie wyparował Kościół w Kanadzie.. ale też - jak biskupi mieli odwagę wziąć się za reformy, na nowo Kościół otwierać, wracać do apostolskich korzeni - skromności i pokory.. miłosci bliźniego..

taki Kościół - zdolny do autorefleksji, wyzwań - proszę bardzo. pewnie przetrwa. jeśli sie nie zmieni - będzie tak jak we Francji, gdzie KK nie istnieje praktycznie, a kapłanami są prawie wyłacznie obcokrakowcy, w tym nasi rodacy.

o. właśnie znalazłem link do elektronicznej wersji: http://wyborcza.pl/1,76842,8121695,Katolik_w_mniejszosci.html

Zdecydowanie wart przeczytania!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

panie Zdzisławie polecam koleżanke z miasta Poznania. Ona raczyła męczyć się cała noc aż Olśnienie! Eureka! Krzyz najlepiej porąbać na kawałki i sprzedać na licytacji. Moje uczucia obraziła ale nie p Gdaka który tego nie usunął a moje komentarze jak najbardziej.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak NIELICZNYM"" przepraszam ale pospiech.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu polecam Churchilla ''jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak NIEWIELU''

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz racje Robercie przetrwa również histeryczne zachowania niewielu podsycane przez grający wspomnianym krzyżem PiS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.