Facebook Google+ Twitter

Kolejna medialna cisza - polski Sejm zmienił prawo atomowe

Sterowane zdalnie "polskie" media nie od dziś zajmują się głównie tematami zastępczymi. Teraz jest to nagonka na stadionowych chuliganów, kierowana przez byłego szalikowca "Lechii" Gdańsk, obecnie premiera - Donalda Tuska.

GNU Free Documentation License, / Fot. KpalionWydarzenia w Japonii i ich konsekwencje docierały do czytelników ze znacznym opóźnieniem i zniekształconymi (czyt.: marginalizowanymi) danymi o rodzaju i rozmiarach skażeń.

Czy naprawdę nikogo z dziennikarzy popularnych mediów nie zaniepokoiła podjęta (27.03.br.) w trybie pilnym decyzja Unii Europejskiej o powrocie do po-czernobylowych norm skażenia żywności. Podniesiono je circa 25 razy. Znaczy to ni mniej ni więcej, tylko tyle, że europejskie koncerny nadal będą mogły sprowadzać i sprzedawać skażony ryż czy herbatę. Ich zyski nie mogą przecież ulec pomniejszeniu, banki czekają na kolejne wpłaty.

Obecnych neoliberalnych władców "zjednoczonej" Europy nie obchodzi przy tym los konsumentów napromieniowanej żywności. Jeśli zachorują, to wręcz lepiej - wydadzą kolejne, niemałe, pieniądze na opiekę lekarską i farmaceutyki. I biznes będzie kręcił się dalej.

W tym wszystkim donkichoterią wydawać się mogły zapewnienia premiera Tuska o tym, iż mimo zmiany stanowiska ekipy kanclerz Merkel (wymuszonej przez niemieckich Zielonych i masowe protesty społeczne) - Polska doczeka się niebawem swojej elektrowni nuklearnej.

Jeszcze rok temu koalicjanci PO - „ludowi” działacze z PSL oponowali przeciw sięgnięciu po energię atomową, a po wydarzeniach na Wyspach Japońskich politycy SLD zapowiadali walkę o referendum narodowe. Polacy sami mieli zdecydować: budować siłownie jądrowe, czy też postawić na inne źródła uzyskiwania prądu elektrycznego.

Neoliberałowie postępują tymczasem dokładnie tak, jak komuniści. Opinia społeczna w kwestiach naprawdę istotnych nie interesuje ich ani na jotę. Dobrze opłacani fachowcy kreują im takie raporty, jakich oczekują zleceniodawcy. Argumentów przeciw budowie elektrowni atomowych nikt z polityków nie traktuje serio. Nie znaczy to, iż wszyscy polscy politycy są idiotami, wielu rozumie niebezpieczeństwo, ale w myśl założenia: "Po nas choćby potop", oficjalnie popierają starania francuskiego koncernu AREVA o sprzedaż Polsce reaktorów (których zakupu wobec niepewnej technologii odmówili Anglicy) i objęcie "opieką" budowy naszych atomówek.

Żadna dysputa społeczna nie istnieje - rząd Platformy Obywatelskiej "wie lepiej", czego Polakom potrzeba, w dodatku wciskając społeczeństwu stek uspokajających bzdur za uzyskane z podatków fundusze. "Fachowi" dziennikarze wykpiwają przeciwników atomu jako "zapóźnionych w rozwoju”. Przynajmniej technicznym, jeśli nie umysłowym.

Konia z rzędem temu, kto znalazł w polskiej prasie lub usłyszał w którejś z licznych już stacji TV informację, iż w piątek, 13. maja br., Sejm RP dokonał zmian w prawie atomowym, zezwalającym na rozpoczęcie budowy siłowni nuklearnych, pomimo kolejnej, japońskiej "lekcji", która powinna istoty chlubiące się przynależnością do gatunku homo sapiens odwieść od tego pomysłu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

x2
  • x2
  • 21.05.2011 22:06

reporter napisał i usunął swój profil!

Komentarz został ukrytyrozwiń
? Jan Nowak ?
  • ? Jan Nowak ?
  • 21.05.2011 12:58

A wy czemu nie pokazujecie swojej twarzy ? Cenzura polityczna w Polsce rozkręca się - 1,3 mln inwigilacji policyjnych rocznie ! Aresztowania polityczne za krytykę rządu. Dokładnie tak jak za komuny, zamilczeć to naród nie będzie wiedział i cieszył z tego co mu się poda w polskojęzycznych mediach. (vide powyżesz komentarze)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pravy
  • Pravy
  • 21.05.2011 09:34

"Pokaż swoją twarz i nazwisko" ??? i kto to pisze - jakaś tam "ela". Działając "w ukryciu" żądasz, żeby ktoś pokazał ci swoje zdjęcie i podał dane personalne??? Zarejestruj się, zamieść swoje dane i zdjęcia - pokaż swoją twarz i nazwisko (ewentualnie wskaż swój profil) i dopiero wtedy będziesz miała prawo zamieszczać takie wezwania.
Tak na marginesie - ludzie w miarę inteligentni i w miarę "rozgarnięci" sami potrafią znależć tego typu informacje.
Cóż.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 21.05.2011 07:41

Pokaż swoją twarz i nazwisko .Zdalnie sterowane media ? W Polsce nie ma zagrożenia sejsmicznego i porównywać do Japonii jest dziwne. Dookoła Polski w państwach ościennych są takie elektrownie i to niedalek naszych granic , więc co szkodzi aby była u nas ? Zagrożenie ?takie same. Jeśli mamy mieć tańszą energie i czyste środowisko nie widzę problemów. Przypominam ,że japońska elektrownia była stara. Współczesne , o nowoczesnej technologi są bezpieczne. Robić z sejmowego głosowania "układy "i "układy medialne " jest śmieszne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.