Facebook Google+ Twitter

Kolejna msza za gen. Jaruzelskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-11 21:02

W Katedrze Polowej Wojska Polskiego odprawiono mszę za generała Wojciecha Jaruzelskiego - ustalił portal tvp.info. Zamówili ją zwolennicy byłego prezydenta ukrywający się pod nazwą Ludowy Komitet Solidarności z Generałem.

Nabożeństwo zostało odprawione 5 lipca - w przeddzień 86-tych urodzin Jaruzelskiego i z okazji 20-lecia jego wyboru na urząd prezydenta RP. Msza w intencji generała została odprawiona również w ubiegłym roku.

Na liturgię ponownie zaproszono działaczy SLD. "Nie wiemy, kto zamówił mszę. Ktoś przyniósł zaproszenie do siedziby Sojuszu przy ulicy Rozbrat" - powiedział rzecznik partii Tomasz Kalita.
Politycy SLD twierdzą, że podobnie jak w ubiegłym roku, nie uczestniczyli w mszy za generała.

"O ile się orientuję, nikogo z polityków nie było, a na pewno nikogo z kierownictwa partii" - powiedział Kalita.

Joanna Senyszyn z SLD twierdzi, że wśród przyjaciół generała i jego zwolenników jest wiele osób wierzących i wcale jej nie dziwi, że za swój obowiązek uważają dać na mszę. "I dobrze, bo pozytywna energia na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc" - dodała.

Nie wiadomo kto kryje się za Ludowym Komitetem Solidarności z Generałem. Tożsamości członków komitetu nie zna też sam Wojciech Jaruzelski. "Nie znamy tych osób. Pan generał na mszę się nie wybrał" - poinformowało biuro byłego prezydenta. Sam generał Jaruzelski nie chciał komentować sprawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.