Facebook Google+ Twitter

Kolejna niezwykła inicjatywa – rajdowcy przeciw białaczce

Choroba dwóch 4-letnich chłopców: Zachariasza Melknera i Jakuba Chabowskiego z Mikołajek, nie tylko wstrząsnęła, ale i zmobilizowała do działań społeczność lokalną. Sprawą zajęła się prasa, zaczęli nią żyć urzędnicy, księża i zwykli ludzie.

Zawiązał się społeczny komitet do spraw organizacji i koordynacji pomocy - zaangażował się w nią i mikołajski samorząd, i parafialny „Caritas”. Prowadzone są zbiórki pieniędzy, organizowane - imprezy charytatywne, a zebrane fundusze sukcesywnie są przekazywane rodzicom chorych chłopców. Pierwszą okazją do pomocy będzie odbywające się w dniach 18 – 19 lutego uroczyste rozstrzygnięcie VI Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta i Gminy Mikołajki 2010.

Niecodzienną kwestę zaplanowana na 19 lutego. Zbiórka pieniędzy na rzecz Zachariasza i Jakuba, odbędzie się podczas Ice Attack. To trzeci już, „lodowy trening”, zorganizowany przez Automobilklub Mazurski. Tym razem odbędzie się on na zamarzniętej tafli jeziora Śniardwy, gdzie pod okiem ratowników Mazurskiej Służby Ratowniczej z Okartowa, sprawdzić się będą mogli wszyscy kierowcy o rajdowym usposobieniu, nie tylko ci posiadających sportowe licencje. Start: miejscowość Nowe Guty, 19 lutego, godzina 10.00. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ak-mazurski.pl. www.ak-mazurski.pl.

Informacje o kolejnych inicjatywach na rzecz chłopców można śledzić: www.mikolajki24.com.
Mile widziane sugestie, pomysły, pomoc: pomoc@mikolajki24.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.