Facebook Google+ Twitter

Kolejna nowa funkcja na Naszej-klasie

Poprawa bezpieczeństwa to priorytet dla administracji portalu społecznościowego, jakim niewątpliwie jest Nasza-klasa.

 / Fot. screenO sprawie bezpieczeństwa na NK pisaliśmy już jakiś czas temu w artykule Nasza-klasa stawia na bezpieczeństwo.

Dziś użytkownicy NK mogli poznać kolejne, lepsze zabezpieczenia. "Nie lubisz wulgaryzmów na Twoim profilu? Dodawaj uciążliwych Użytkowników do czarnej listy! Od dzisiaj można robić to automatycznie!" - tak rozpoczyna się dzisiejsza wiadomość Jana Samołyka, specjalista ds. PR w Naszej Klasie.

Wiemy, że od października został wprowadzony nowy filtr rodzinny. Jak on działa? Zasada jest bardzo prosta. Użytkownik, który w komentarzu używa wulgaryzmów, dostaje automatycznie ostrzeżenie od administracji NK. Jeśli używanie zabronionych słów powtarza się, dostaje zakaz pisania w miejscach publicznych w serwisie. Dziś jednak całe wcześniejsze działania zostały skrócone do jednego kliknięcia. - "Nowość w filtrze rodzinnym jest rozwinięciem opcji "zablokuj". Gdy jakiś użytkownik ci przeszkadza, możesz dopisać go do "czarnej listy". Po takim zabiegu nie może on już wpisać jakiejkolwiek treści na twoim profilu. Dzięki wprowadzonemu dziś rozwinięciu filtra rodzinnego, uciążliwy użytkownik może być automatycznie dodawany do czarnej listy w przypadku korzystania z zabronionego słownictwa na naszym profilu (np. wulgaryzmów)." - relacjonuje Samołyk.

Jak włączyć nową funkcję?

Funkcję można bardzo szybko i bez żadnych trudności włączyć. Mianowicie logujemy się na NK, klikamy "Edytuj profil" i wchodzimy do zakładki "Preferencje", gdzie na samym dole ukazuje nam się dział "Bezpieczeństwo" i całkiem nowa opcja "Automatycznie dodawaj do czarnej listy osoby używające niecenzurowanego słownictwa w moim profilu". Zaznaczamy opcję i klikamy "zapisz". Od tej pory jesteśmy chronieni przed wulgaryzmami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Dzięki wprowadzonemu dziś rozwinięciu filtra rodzinnego, uciążliwy użytkownik może być automatycznie dodawany do czarnej listy w przypadku korzystania z zabronionego słownictwa na naszym profilu (np. wulgaryzmów)."

Ja sobie wprowadzę jako zabronione słownictwo m.in. autonomia, hanys, gorol czy separatyzm. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mateuszu, czy Ty przeczytałeś ten tekst chociaż raz? Wysłałam już poprawki do redakcji, mam nadzieję, że szybko zostaną uwzględnione. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.