Facebook Google+ Twitter

Kolejna odsłona seksafery w Samoobronie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-20 09:15

W sądzie w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się kolejny dzień procesu w sprawie seksafery w Samoobronie. Po raz kolejny zeznania złoży Aneta Krawczyk. Na proces mają przyjechać Andrzej Lepper i żona drugiego oskarżonego Wanda Łyżwińska. Decyzją sądu proces został utajniony.

Andrzej Lepper odpowiada z wolnej stopy, a ponieważ nie chciał słuchać zeznań Anety Krawczyk, dlatego nie uczestniczył ostatnio w procesie. Według mecenasa Wiesława Żurawskiego Lepper przyjedzie na tę część procesu, w której obrona będzie zadawać pytania Anecie Krwczyk.

Przed sądem stanąć ma także Wanda Łyżwińska - żona byłego posła Samoobrony Stanisława Łyżwińskiego. Przedstawić ma ona dowód - list który świadczy o tym, że Krawczyk uwodziła Łyżwińskiego.

Wczoraj przed piotrkowskim sądem padł pierwszy wyrok dla Jacka P. byłego współpracownika Łyżwińskiego. Jacek P. skazany został na dwa lata i cztery miesiące pozbawienia wolności za nakłanianie Anety Krawczyk do przerwania ciąży oraz za próbę oferowania korzyści majątkowej za odwołanie oskarżeń w śledztwie dotyczącym seksafery.

Działacze Samoobrony są oskarżeni między innymi o seksualne wykorzystywanie działaczek w zamian za pracę w partii. Obaj nie przyznają się do winy. Andrzejowi Lepperowi grozi do 8-miu lat więzienia, a Stanisławowi Łyżwińskiemu - do 10 lat. Proces w sprawie tak zwanej "seksafery" w Samoobronie rozpoczął się 6 maja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.