Facebook Google+ Twitter

Kolejna ofiara sepsy, tym razem w szpitalu w Radomiu

Najprawdopodobniej sepsa była przyczyną śmierci 57-letniego lekarza, który zmarł w szpitalu na Józefowie w Radomiu. Drugi, 21-letni mężczyzna z posocznicą nadal walczy o życie. Ostateczna przyczyna ma być znana we wtorek, po wynikach badań sanepidu.

– Lekarz trafił do szpitala w czwartek, na oddział ortopedyczny z podejrzeniem zwichnięcia nogi. Był bardzo osłabiony. Zaczęto mu robić badania, podczas których stracił przytomność – mówi Bożenna Pacholczak z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie.
Pacjent został przewieziony na oddział anestezjologii i intensywnej opieki medycznej. Jak zapewnia dyrekcja szpitala, lekarze od razu zastosowali odpowiednie leczenie, zasięgali także rady konsultanta wojewódzkiego. Mimo tego, chory zmarł.

Z podobnymi objawami trafił do tego samego szpitala także 21-latek. Mężczyzna walczy o życie na OIOM-ie. Jego stan jest ciężki. Najprawdopodobniej przyczyną jest posocznica, zwana potocznie sepsą, ale to wyjaśnią badania prowadzone przez sanepid. Wyniki mają zostać podane na wtorkowej konferencji prasowej.

W tym roku na posocznicę zachorowało już 15 mieszkańców Radomia i powiatu radomskiego. Dwie z nich zmarły, w tym roczne dziecko.

Czytaj także:
16-letnia Olga zmarła na sepsę w warszawskim szpitalu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.