Facebook Google+ Twitter

Kolejna operacja Kubicy w środę?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-12 17:07

Jak podaje włoski dziennik "La Gazzetta dello sport", Robert Kubica już w środę może zostać poddany kolejnej operacji łokcia. Wiadomo, że Polak pozostanie na oddziale intensywnej opieki medycznej do poniedziałku - podobno na swoje życzenie.

Kubica przeszedł wczoraj dziesięciogodzinną operację stopy, barku i łokcia. Jak powiedzieli lekarze, zabieg przebiegł pomyślnie i zostały wykonane wszelkie niezbędne czynności. Chirurgom nie udało się jednak w pełni zrekonstruować łokcia kierowcy Lotus Renault i w tym celu potrzebna będzie kolejna operacja. Włoskie media twierdzą, że zostanie ona przeprowadzona w środę.

Prawdopodobnie w poniedziałek Kubica zostanie przeniesiony na oddział traumatologii. Wtedy też zostanie wydany oficjalny komunikat lekarski na temat zdrowia krakowianina. Początkowo Robert miał spędzić tylko 1 dzień na OIOMie, jednak na jego własne życzenie pozostanie tam dłużej.

Zapewne dziś Robertowi zostanie przekazany relikwiarz Jana Pawła II zawierający kroplę krwi i kawałek szaty Papieża Polaka. Ten wyjątkowy prezent sprawił Kubicy Kardynał Stanisław Dziwisz. Kierowca Formuły 1 wielokrotnie podkreślał przywiązanie do Jana Pawła II, a na początku swoich startów w F1 na jego kasku widniało imię Papieża.

Sytuacją Polaka zupełnie nie jest zainteresowana oficjalna strona Formuły 1. Próżno szukać na niej najnowszych wieści dotyczących stanu zdrowia Polaka. Ważniejsze jest akademia młodych kierowców czy rozmowy z zawodnikami. Ostatnia wiadomość dotycząca aktualnego stanu kierowcy Lotus Renault ukazała się 8 lutego. Nie poinformowano nawet o wczorajszej operacji Polaka, czy jego zapowiedzi szybkiego powrotu.

Inaczej zachowują się największe serwisy zajmujące się sportami motorowymi, takie jak autosport czy
motorsport. Dla nich zdrowie krakowianina od niedzieli jest tematem numer 1.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.