Kolejna porażka Dolcanu Ząbki

Dolcan Ząbki przegrał na własnym boisku z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (0:1).

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski / Fot. Krugerr, C.C. 2.520. kolejka pierwszej ligi mogła być momentem przełomowym dla Dolcanu Ząbki. W pierwszych dwóch spotkaniach rundy wiosennej zespół z Ząbek zaliczył dwie porażki. Pierwszą na własnym stadionie z GKS Katowice i drugą z liderem rozgrywek ŁKS Łódź. Porażka z ŁKS była obiecującym prognostykiem przed spotkaniem z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ponieważ Dolcan uległ liderowi rozgrywek zaledwie 1:0, rozgrywając bardzo dobry mecz.

Przed 20. kolejką KSZO zajmowało jedną pozycję wyżej od Dolcanu i miało zaledwie jeden punkt przewagi. Dolcan, aby poważnie myśleć o utrzymaniu się w I lidze musiał to spotkanie wygrać. Na pewno dużym handicapem był fakt, iż spotkanie rozgrywane było na stadionie w Ząbkach. Mimo tego Dolcan przegrał z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (0:1).

Bramki dla gości strzelili Jakub Cieciura w 43. minucie oraz Krystian Kanarski w 68. minucie spotkania. Cień szansy dla ekipy z Ząbek na zdobycie choćby punktu dał Damian Świerblewski w 83. minucie meczu, strzelając kontaktowego gola. Niestety zabrakło czasu i możliwości na odrobienie straty i wynik nie uległ zmianie.

Dolcan przegrał trzeci mecz z rzędu i do miejsca gwarantującego utrzymanie traci siedem punktów. W najbliższej kolejce podopieczni Roberta Moskala zmierzą się na wyjeździe z Flotą Świnoujście, która zajmuje 4. miejsce w tabeli I ligi i na wiosnę nie przegrała żadnego spotkania.

Dolcan Ząbki - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (0:1)
Bramki: Damian Świerblewski (83) - Jakub Cieciura (43), Krystian Kanarski (68)