Kolejna porażka Polski w Lidze Światowej

Po piątkowej porażce z Finlandią 1:3 Polska reprezentacja nie potrafiła się podnieść i przegrała wczoraj 3:0

Atak Bartosza Jarosza w meczu z Brazylią Łódź 2009 / Fot. Krzysztof Dudek www.danstudio.plW drugim meczu w Fińskim Tampere kubeł zimnej wody został wylany na głowy naszych siatkarzy. Obie drużyny na parkiet wyszły w takich samych składach, jak w piątek. Niestety Polacy nie potrafili sobie poradzić z bardzo dobrze grającym zespołem fińskim, przegrywając 3:0 (25:18, 25:22, 25:22). Żadnym elementem gry nie dorównywaliśmy Finom, karcili nas w bloku, ataku i serwisie. Nasi przyjmujący mieli straszne kłopoty, by dokładnie dograć piłkę w punkt do rozgrywającego. Za to Finowie wykorzystywali ten element niemiłosiernie.

Na początku pierwszego seta walczyli jak równy z równym, lecz przy stanie meczu 8:7 dla Polaków na zagrywce pojawił się Mikko Esko. Dzięki jego serwisom Finowie zdobyli 5 punktów z rzędu i od tego momentu set trwał pod ich dyktando i zakończył się wynikiem 25:18. W drugim secie Finowie grali od początku dobrze i kontrolowali przebieg gry. Jedynie pod koniec drugiego seta udało się nam doprowadzić do remisu, lecz nie potrafiliśmy wykorzystać tej dobrej passy i przegraliśmy 25:22. Trzecią partię meczu Polacy rozpoczęli od 2:0, lecz po błędach popełnianych przez naszych siatkarzy, wynik bardzo szybko zmienił się na 2:3 dla Finów. Niestety i w tej części gry nasi siatkarze nie potrafili nawiązać walki i przegrali tę partię w takim samym stosunku jak drugą, czyli 25:22.

Niestety nie można nic dobrego powiedzieć o naszych siatkarzach i awans do finału LŚ oddala się. Pamiętajmy jednak, iż nie LŚ nie jest główną imprezą na jakiej mają się pokazać Polacy. Celem jest awans do Mistrzostw Świata. Turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Gdyni i zagramy na nim z Francją, Słowenią i Słowacją. Miejmy nadzieję, że lepiej niż z Finlandią.