Kolejna porażka Realu Madryt

Real Madryt przegrał na własnym stadionie z Realem Saragossa 2:3 (0:1) w 34. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy i praktycznie pożegnał się z możliwością zdobycia mistrzostwa kraju.

Stadion Realu Madryt / Fot. Daniel Schroeder, C.C. 2.5Real Madryt w 34. kolejce Primiera Divison przegrał 2:3 (0:1) z Realem Saragossa. Szanse dla Królewskich na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii zmalały praktycznie do zera.

Real Madryt na spotkanie z Realem Saragossa nie wyszedł w optymalnym zestawieniu. Oczywiście, mimo że nie optymalny to w składzie pojawiły się takie nazwiska jak Kaka, Higuain czy Benzema. Jednak nawet takie gwiazdy nie były w stanie pomóc swojemu zespołowi, aby pokonać 12. zespół La Liga. Pierwsza połowa toczyła się w spokojnym tempie i obie ekipy miały okazję do zdobycia gola. Bezbramkowy rezultat utrzymał się do 41. minuty, kiedy fatalny kiks popełnił Iker Casillas. Błąd golkipera Królewskich wykorzystał Lafita. Do przerwy Los Blancos przegrywali 0:1.

Po przerwie zespół z Madrytu zdecydowanie zaatakował, a bramkę zdobyli goście. Arbiter spotkania po zagraniu Ricardo Carvalho odgwizdał rzut karny, który pewnie wykorzystał Gabi. W 62. minucie meczu szansę na korzystny wynik dla gospodarzy dał Ramos, który zdobył kontaktowego gola. Jednak jedynie przez piętnaście minut Królewscy mieli nadzieję na choćby punkt. W 77. minucie meczu na 3:1 podwyższył Lafita. Pod koniec spotkania bramkę dla gospodarzy zdobył jeszcze Benzema, który ustalił wynik meczu. Real Madryt przegrał 3:2 z Realem Saragossa.

Po porażce z Saragossą, Królewscy nadal tracą do FC Barcelony 8 punktów. Jeśli zespół z Katalonii wygra swój sobotni mecz to zrobi wielki krok ku zdobyciu mistrzowskiego tytułu. Dla Realu Madryt na cztery mecze przed końcem rozgrywek pozostała już jedynie matematyka.

Real Madryt - Real Saragossa 2:3 (0:1)
Bramki: Ramos (62), Benzema (84) - Lafita (41) (77), Gabi (54)