Facebook Google+ Twitter

Kolejna rewolucja w egzaminach na prawo jazdy?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-11 07:20

Czeka nas rewolucja w egzaminach na prawo jazdy - pisze dziennik "Polska". Według gazety, do końca września Rada Ministrów ma przyjąć ostateczną wersję projektu ustawy o kierujących pojazdami, przygotowanego przez Ministerstwo Infrastruktury. Nowe przepisy mogą wejść w życie w pierwszej połowie przyszłego roku.

Według dziennika, zmienią się kategorie w prawie jazdy i zasady egzaminowania. Dojdzie również do ujednolicenia przepisów obowiązujących w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Impulsem do zmian stało się przekonanie ekspertów, że po polskich drogach jeżdzi za dużo niedoświadczonych i źle wyszkolonych kierowców. To z kolei wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Do konieczności zmian w polskim prawie przekonują też statystyki. Na polskich drogach ginie statystycznie trzy razy więcej kierowców niż wynosi średnia dla krajów europejskich. Najliczniejszą grupę stanowią osoby między 18 a 24 rokiem życia, posiadające prawo jazdy krócej niż dwa lata. Liczba wypadków spowodowanych przez nie wzrosła w ciągu ostatniej dekady aż o 10 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.