Facebook Google+ Twitter

Kolejna rozprawa o zwolnienie z pracy nauczyciela

W sądzie w Wieluniu odbyła się kolejna już rozprawa, którą wytoczył Sebastian Jagieła Zespołowi Szkół w Łubnicach. Na ostatniej rozprawie zeznania składała opiekuna stażu Sebastiana Jagieły.

Rozprawa / Fot. Piotr AndrzejakNa ostatniej rozprawie poruszono między innymi temat stażu w szkole w Łubnicach, który powód odbywał. Na tą okoliczność zeznawała Edyta B. nauczycielka z Zespołu Szkół w Łubnicach, która była opiekunką stażu.Rozprawa / Fot. Piotr AndrzejakZ jej zeznań wynika, iż Sebastian Jagieła był bardzo dobrym nauczycielem. Na zadane pytanie, dlaczego nie przeprowadzono rozmowy na wyższy strapień nauczycielski świadek zeznała, iż powód miał się odwoływać od pozytywnej oceny, jaką uzyskał za stażu.
Rozprawa / Fot. Piotr Andrzejak
Należy koniecznie nadmienić, że nauczyciel stażysta może uzyskać ocenę pozytywną lub negatywną, stąd też ogromne zdziwienie wszystkich z wyjątkiem pozwanej szkoły, że ktoś może odwoływać się od pozytywnej oceny.

W dalszych zeznaniach świadek wyjaśniała, że takie informacje uzyskała od dyrektor Krystyny Pastuchu, że Sebastian Jagiełą ma się odwoływać od pozytywnej oceny.Rozprawa / Fot. Piotr Andrzejak

Kolejna rozprawa zaplanowana jest na dzień 8 stycznia 2015 roku i wówczas jest szansa, że zapadanie wyrok w tej bulwersującej sprawie. Rozprawa / Fot. Piotr Andrzejak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wspomniana sprawa znalazła już swój finał ale niestety obrońca wyrzuconych z kaliskiego seminarium za sprzeniewierzenie się siódmemu przykazaniu wciąż udaje Temidę. Spieszę więc donieść że sąd w Wieluniu nie podzielił argumentacji powoda i nie przywrócił niedoszłego duchownego do pracy w ZS w Ł. Wielka szkoda. Tyle trudu i zachodu na nic. Pozostaje jeszcze sprawa "gnębionej nauczycielki". Podobno w ETPC w S już niecierpliwie przebierają nogami nie mogąc doczekać się nadejścia stosownej makulatury by pochylić się nad nią z troską. Z pewnością znaleźli by i czas i ochotę aby dokładniej przyjrzeć się przypadkowi jeszcze jednej ofiary swego nadmiernie wybuchanego ego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.