Facebook Google+ Twitter

Kolejna seria niechcianych linków w komunikatorze Gadu-Gadu

Nie tak dawno, bo zaledwie około 2 miesiące temu wielu z Nas padło ofiarą niechcianych, a co gorsza szkodzących naszemu systemowi linków. Czyżby ponownie wirus zaatakował sieć?

Fot. gadu-gadu.pl Właśnie dziś do internautów korzystających z popularnego komunikatora Gadu-Gadu rozsyłane są linki o następującej treści "www.hsqvyrpzeh.info/?abeued.jpg" (Możliwa inna nazwa pliku *.jpg). Bynajmniej nie są to życzenia bożonarodzeniowe. Klikając w ten link stajemy się automatycznie, nieświadomymi nosicielami wirusa. W tym samym momencie link ten wysyłany jest do naszych znajomych, którzy znajdują się na naszej liście kontaktów. Pozornie wirus nie stanowi bezpośredniego zagrożenia utraty danych. Jednak po pewnym czasie powoduje nagminne zrywanie połączenia komunikatora z serwerem Gadu-Gadu co w praktyce uniemożliwia korzystanie z komunikatora.
Fot. bezpieczne.gadu-gadu.pl
W sieci GG nie jest rozsyłany wirus, a jedynie link prowadzący do strony www, która to strona jest zainfekowana. Dlatego do linków należy podchodzić z odpowiednią ostrożnością. - powiedział Jarosław Rybus, rzecznik prasowy spółki Gadu-Gadu. Jednocześnie informuje, że pod adresem www.bezpieczne.gadu-gadu.pl znajduje się kila rad jak bezpiecznie korzystać z sieci Gadu-Gadu.

Podstawowe z nich to:
1. Nie otwieranie stron, które wydają się podejrzane, bądź pochodzą z niewiadomego źródła.
2. Starać się dość często skanować system programami antywirusowymi, z których można skorzystać także online.
3. Zainstalować dodatkową wtyczkę zaoferowana przez komunikator Gadu-Gadu dostępną na stronie www.bezpieczne.gadu-gadu.pl .

Przestrzegam przed otwieraniem linków i załączników niewiadomego i podejrzanego pochodzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tak, zgadza się. Szczególnie podejrzane są linki od ludzi, którzy już długa sie nie odzywali i nagle bez słowa wysłali nam link.

Komentarz został ukrytyrozwiń

niop...wczoraj dostałem całą serię...ale na szczęście zorientowałem się że to coś czego lepiej nie otwierać i się powstrzymałem. ;]
Nie polecam otwierać linków od znajomych. Pierw lepiej spyać czy wogóle Ci coś wysyłali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale na rzeczy coś jest jeśli pojawia się kolejny link-wirus...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daniel,
Twój tekst był o wirusie, który znany jest od dwóch lat! Mało tego, nie potwierdziłeś informacji o wirusie w żadnym centrum antywirusowym czy u producenta antywirusowego. W tekście Mariusza masz wypowiedź rzecznika GG.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że tekst Mariusza redakcja dopuściła na serwis a mój o tej samej tematyce nie :-/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.