Facebook Google+ Twitter

Kolejna sesja Szkoły Reprezentacji NGO w Borowinie pod Warszawą

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Borowinie pod Warszawą odbyła się trzecia sesja Szkoły Reprezentacji NGO, prowadzonej przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych.

 / Fot. Adam K. PodgórskiDemokracja to partycypacja

Kilkudziesięciu działaczy z różnych organizacji pozarządowych, od jesieni uczestniczy w zajęciach przygotowujących ich uczestnictwa w ciałach dialogu społecznego i obywatelskiego na szczeblu samorządowym i państwowym, w komitetach monitorujących pogramy operacyjne, radach działalności pożytku publicznego, forach terytorialnych, grupach i zespołach roboczych. Afera ACTA  / Fot. Adam K. Podgórskipokazała dobitnie czym skutkuje brak dialogu i konsultacji społecznych i jak wielka jest niechęć władz do prowadzenia rzeczywistej, szczerej, niepozorowanej i nie traktowanej instrumentalnie rozmowy ze społeczeństwem.

Zobacz zdjęcia z sesji Szkoły Reprezentacji NGO


Zajęcia finansowane są z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Demokracja to partycypacja”. Organizowaniem, doborem treści,
pozyskiwaniem wykładowców oraz trenerów zajmują się: Weronika Czyżewska, Aneta Marczyk, Michał Dymkowski i Piotr Frączak.

Protest sieciowy albo rzecznictwo i konsultacje

 / Fot. Adam K. PodgórskiW pierwszym dniu sesji Jarosław Lipszyc, prezes Fundacji Nowoczesna Polska, wygłosił wykład na temat „Nowe formy protestu”, z wykorzystaniem internetu, jako narzędzia nie tylko do komunikacji masowej, wielokierunkowej i zdecentralizowanej, ale i płaszczyzny budowania relacji społecznych, sprzyjających „protestom sieciowym”.

W części warsztatowej, poświęconej „Rzecznictwu i konsultacjom”, Anna Mazgal wraz ze słuchaczami starała się znaleźć odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego potrzebujemy strategii, by dostać to, co chcemy?”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.