Kolejna strata punktów Borussi Dortmund

Borussia Dortmund zremisowała z FSV Mainz 05 1:1 (1:0).

Stadion Borussi Dortmund / Fot. Wolfgang Hunscher, C.C. 3.0W 27. kolejce niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund zremisowała z FSV Mainz 05 1:1 (1:0). Jest to kolejna strata punktów zespołu z Dortmundu.

Borussia Dortmund z dwoma Polakami w składzie (Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek) od 8. minuty meczu prowadziła 1:0. Bramkę dającą prowadzenie dla zespołu z Dortmundu zdobył Hummels. Lider Bundesligi był zdecydowanie lepszym zespołem, jednak nie był w stanie zdobyć kolejnej bramki.

Najlepszą okazję w 19. minucie spotkania zmarnował Nuri Sahin. Sahin nie wykorzystał rzutu karnego po faulu na Barriosie. Jeszcze w 31. minucie spotkania na boisku pojawił się trzeci z naszych reprezentantów. Wychowanek m. in. K.S. Delty Warszawa Robert Lewandowski zmienił kontuzjowanego Barriosa. Do przerwy więcej bramek nie padło.

W drugiej części gry gospodarze cały czas szukali trafienia, które dałoby im praktycznie pewne trzy punkty. Tymczasem w samej końcówce meczu FSV Mainz zdobyło bramkę wyrównującą. Dośrodkowanie z prawej strony boiska wykorzystał Petar Sliskovic, zapewniając swojemu zespołowi cenny punkt.

Po dzisiejszej kolejnej stracie punktów Borussia będzie miała 10 oczek przewagi nad drugim Bayerem Leverkusen. Zespół z Leverkusen swój mecz 27. kolejki rozgrywa jutro z Schalke 04 Gelsenkirchen. W przypadku wygranej ekipa z Leverkusen dojdzie Borussię na 7 punktów, a do końca sezonu pozostało jeszcze 7 kolejek, zatem wszystko jest jeszcze możliwe.

Borussia Dortmund - FSV Mainz 05 1:1 (1:0)
Bramki: Hummels (8) - Sliskovic (89)