Kolejna strata punktów Borussii Dortmund. Błaszczykowski bohaterem

Borussia Dortmund szczęśliwie zremisowała na wyjeździe z Hamburgerem SV 1:1 (1:0).

Jakub Błaszczykowski / Fot. Helmut S. Otto, C.C. 1.0Borussia Dortmund zremisowała z Hamburgerem SV 1:1 (1:0) w 29. kolejce niemieckiej Bundesligi. W barwach zespołu z Dortmundu wystąpili wszyscy nasi reprezentanci, Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek oraz Jakub Błaszczykowski. Właśnie ten ostatni, dzięki bramce w doliczonym czasie gry, zapewnił swojemu zespołowi jeden punkt.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepszą ekipą był Hamburger SV. Obrońcy Borussi do 38. minuty meczu spisywali się znakomicie. Na siedem minut do końca pierwszej połowy Mats Hummels faulował w polu karnym Mldaena Petricia i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą "jedenastki" był Ruud van Nistelrooy. Po stracie bramki Borussia ruszyła do ataku, jednak do końca pierwszej części gry więcej bramek nie padło.

Zarówno tuż przed przerwą jak i tuż po niej znakomite sytuacje zmarnował Mario Goetze. Najpierw z kilku metrów przed bramką trafił w obrońcę, a następnie przy próbie przelobowania bramkarza HSV przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 62. minucie meczu bardzo słabo spisującego się Roberta Lewandowskiego zmienił przyszły bohater swojej drużyny Jakub Błaszczykowski. Z minuty na minutę ataki Borussi były coraz bardziej zdecydowane, jednak żaden z piłkarzy nie potrafił postawić przysłowiowej "kropki nad i" w dogodnych sytuacjach. Graczom z Dortmundu nie pomógł nawet fakt, iż w 78. minucie czerwoną kartkę otrzymał Anis Ben-Hatira i HSV do końca meczu grało w dziesiątkę.

Zbawieniem dla Borussi okazał się Jakub Błaszczykowski. W doliczonym czasie gry piłka po przedłużonym dośrodkowaniu przez Patrick Owomoyela, szczęśliwie spadła pod nogi Błaszczykowskiego. Polak bez trudu ładnym strzałem z woleja zdobył wyrównującego gola.

Jest to kolejna strata punktów przez Borussię Dortmund. Póki co zespół ten utrzyma prowadzenie w lidze, jednak jeżeli w jutrzejszym meczu Bayer Leverkusen pokona przedostatnie FC. St. Pauli to zbliży się do Borussi na pięć punktów. Do końca sezonu jeszcze siedem spotkań, zatem sprawa mistrzostwa Niemiec cały czas otwarta.

Hamburger SV - Borussia Dortmund 1:1 (1:0)