Facebook Google+ Twitter

Kolejna trąba powietrzna uderzyła w Lubelszczyznę

Pozrywane dachy, linie energetyczne, powalone drzewa i zniszczone uprawy, to wynik tornada jakie w niedziele o godzinie 17.00 przeszło nad wsią Krzczeń na Lubelszczyźnie.

Doszczętnie zniszczone zostało jedno gospodarstwo we wsi Krzemień. Odłamkami szkła raniony został 25-letni mieszkaniec gospodarstwa. Tornado było tak silne, że o kilkanaście metrów przesunęło stojący przy domu samochód, a w okolicy jego przejścia spadł grad wielkości jabłek, który doszczętnie zniszczył całe uprawy. "Zjawisko pojawiło się nad niewielkimi lasem, który spustoszyło, a następnie przemieszczając się na północny wschód przeszło przez część wsi zamieszkiwanej przez 100 osób i po kilku minutach zanikło nad wodami pobliskiego stawu" - donosi portal TwojaPogoda.pl.

Rannych zostało kilka osób. Następnie burze przeniosły się nad Ukrainę gdzie, również uderzyły co najmniej dwie trąby powietrzne.

W niedzielę ok. godziny 17:00 nad wsią Krzczeń przeszło tornado.

Czytaj także:

Tornada w Polsce występują coraz częściej

15 mln zł dla rodzin poszkodowanych przez wichurę

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To są dopiero początki tego co się będzie działo w Polsce. Wkrótce się tym wszystkim zajmiemy na szeroką skalę i będzie informować bardziej dokładnie wszystkich przed zagrożeniami meteorologicznymi, bo jak narazie Polskie służby które są odpowiedzialne za tego typu zagrożenia mało sobie z tym radzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No niestety, a my jesteśmy tego świadkami

Komentarz został ukrytyrozwiń

straszne rzeczy się dzieją

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.