Facebook Google+ Twitter

Kolejna wygrana Ammana, Małysz znów na podium

Adam Małysz potwierdził swą znakomitą formę i ponownie zajął drugie miejsce w zawodach Letniej Grand Prix. Wygrał ponownie Simon Amman. Do drugiej serii zawodów zakwalifikowało się aż 5 Polaków.

Adam Małysz na podium / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/12/2004-Hinterzarten-Morgenstern_Ma%C5%82ysz_Kasai.jpgPo dwóch zawodach Letniej Grand Prix liderem klasyfikacji był Simon Amman. Szwajcar wygrał oba konkursy. Adam Małysz plasował się na drugim miejscu z dość dużą stratą, 80 punktów.

W konkursie wystartowała rekordowa, jak na zagraniczne konkursy, liczba Polaków. Do zawodów zakwalifikowało się ich 6, czyli wszyscy zgłoszeni. Ale to nie był jedyny sukces Polski wczoraj, kiedy były rozgrywane treningi i kwalifikacje. Adam Małysz wyrównał w jednym ze swoich skoków rekord skoczni, wynoszący 134,5 metra.

Emocje w tym konkursie dla nas rozpoczęły się bardzo wcześnie. Dobrze skoczył Maciej Kot, który ostatecznie dzięki dyskwalifikacji jednego z Austriaków zdołał do wejść do czołowej trzydziestki na ostatnim miejscu. Krzysztof Miętus, skaczący jako następny zaprezentował się słabiej, chociaż i tak zajął niezłe, 36. miejsce. Potem nastały świetne skoki Kamila Stocha i Marcina Bachledy. Ci zawodnicy zajmowali po pierwszej serii odpowiednio 18. i 21. miejsce. Genialnym jak na swoje możliwości skokiem popisał się Łukasz Rutkowski. Polak uzyskał... i objął prowadzenie na bardzo długi czas, aż do skoku Romana Koudelki. Spośród kolejnych skoczków, Polaka wyprzedziło jeszcze 4 zawodników i po pierwszej serii zajmował 6. miejsce.

Po takich skokach młodszych kolegów Adam Małysz nie mógł zawieść naszych oczekiwań. I nie zawiódł. Skoczył na odległość 129 metrów i prowadził. Simon Amman, skaczący po Małyszu uzyskał 128 metrów ale dzięki bardzo dobrym notom za styl i przelicznikom wiatru wyprzedził Adama o ponad 3 punkty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jedna poprawka: następne zawody odbędą się w niedzielę w Einsiedeln (Szwajcaria) , 16ego sierpnia, przepraszam za błąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adaś wymiata! ;) To będzie wyśmienity sezon... ;D 5.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.