Kolejna wygrana Skry w Lidze Mistrzów!

W drugiej kolejce Ligi Mistrzów PGE Skra Bełchatów wygrała z francuskim Tours VB 3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:22). Mistrzowie Polski z kompletem punktów prowadzą w swojej grupie.

Mecz rozpoczął się od pewnego prowadzenia bełchatowian, którzy dobrze radzili sobie zarówno w ataku, jak i w bloku. Prym w ataku w szeregach polskiej ekipy wiódł głównie Bartosz Kurek, który raz po raz atakował groźnymi atakami przeciwka. To głownie dzięki jego grze i bardzo trudniej zagrywce mistrzowie Polski na pierwszą przerwę techniczną schodzili z przewagą trzech punktów. Po wznowieniu bełchatowianie nadal kontynuowali dobrą grę, jednak gracze francuskiej ekipy nie zmierzali oddać pola bez walki, poprawiając znacznie grę w bloku, która dała jednopunktowe prowadzenie (15:16), co zapowiadało interesującą i wyrównaną końcówkę seta. Ostatecznie to Skra rozstrzygnęła końcówkę na swoja korzyść po skutecznym ataku Michała Winiarskiego (25:22).

Początek drugiej odsłony spotkania był bardzo wyrównany. Oba zespoły prezentowały bowiem podobny poziom w grze. Z biegiem czasu stopniowo jednak inicjatywę zaczynali przejmować gospodarze. Dobra gra w obronie pozwoliła mistrzom Polski na wypracowanie kilku punktowej przewagi (8:5). Sporo błędów popełniali jednak serwujący, czego na cale szczęście nie potrafili wykorzystać gracze wicemistrzów Francji. Druga cześć partii to już znaczna przewaga bełchatowian. Podopieczni trenera Nawrockiego grali bardzo efektywnie, stale utrzymując trzy punkty przewagi. Seta zakończył mocnym i pewnym uderzeniem Mariusz Wlazły i Skra zasłużenie zwyciężyła (25:21).

Od początku trzeciego seta na boisku trwała walka punkt za punkt. Gracze Tours VB nie zamierzali kończyć meczu po trzech setach.