Facebook Google+ Twitter

Kolejna zmiana w kierownictwie policji

Zastępca komendanta głównego policji insp. Arkadiusz Letkiewicz wprawdzie nadal uśmiecha się z internetowej strony KGP, ale wszystko wskazuje, że podąża śladami nadinsp. Andrzeja Rokity, który- na początku kwietnia- odszedł do cywila.

- „Jeśli moja osoba budzi jakiekolwiek kontrowersje, to chciałbym, by dotyczyły one tylko mnie, a nie Policji”- przytacza fragment wypowiedzi insp. dr. hab. A. Letkiewicza Polska Agencja Prasowa. Nam, niestety, nie udało się dojrzeć
tego oświadczenia w aktualnościach Komendy Głównej Policji.

Zastępcami komendanta nadinsp. Marka Działoszyńskiego zostali 16 stycznia 2012 r. Na początku kwietnia br. nadinsp. A. Rokita odpowiedzialny za sprawy kryminalne złożył raport o zwolnienie go z dotychczas zajmowanego stanowiska. Swoją decyzję uzasadnił względami zdrowotnymi i osobistymi.

Teraz ze stanowiskiem rozstaje się insp. A. Letkiewicz, który jeszcze niedawno mówił:
- „ Najważniejsze zadanie to zamknąć finansowo ten rok, bo sytuacja jest naprawdę bardzo ciężka. Biorąc pod uwagę nasz budżet, największy problem polega na tym, jak te pieniądze podzielić”.

W listopadowym numerze miesięcznika „Policja 997” redaktor Paweł Ostaszewski przedstawiając sylwetkę perkusisty trashmetalowego zespołu Hunter, Arkadiusza „Letkiego” Letkiewicza sygnalizował:
- „Jestem przekonany, że nagonka na mnie to akcja zaplanowana. Nie przypadkiem artykuły na mój temat pojawiły się, gdy zostałem przewodniczącym zespołu, który ma reformować komendę główną”.

Kilka dni temu „Rzeczpospolita” podała, że insp. A. Letkiewicz zarobił w 2012 roku dwa razy więcej od swego przełożonego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.