Facebook Google+ Twitter

Kolejne ataki cyberprzestępców! Ofiarą pada Getin Noble Bank.

Wykradziono dane 18 tys. klientów banku w Polsce! To kolejna poważna rysa na polskiej bankowości...

Siedziba Cyfrowego Polsatu oraz Centrala Plus Bank S.A. przy ul. Ostrobramskiej 77 w Warszawie / Fot. „Polsat 3” autorstwa Magik 78 00 rip - Praca własna. Licencja Domena publiczna na podstawie Wikimedia CommonsMedia alarmują od dnia wczorajszego! "Wykradziono dane 18 tys. klientów banku w Polsce!" Mowa o Getin Noble Banku.

Na szczęście hakerowi nie udało się zbyt wiele. Wykradł dane jedynie z jednego komputera, dzięki czemu nie wyciekło ich dużo. Dane te dotyczą stanu zadłużenia. Jednak nie warto bagatelizować, ponieważ raz wykradzione dane mogą krążyć po sieci latami i narażać nas na kolejne ataki.

Wiadomo, iż opublikowane zostały dane 100 osób, a reszta została wystawiona na sprzedaż.

Haker nie wygląda na zbyt mądrego, ponieważ pochwalił się swoim dokonaniem, wraz z załączonymi zrzutami ekranu w tzw. ciemnej sieci. Cóż, chciał najwyraźniej zabłysnąć.

To już druga taka sytuacja w tym roku! Pierwsza wystąpiła w czerwcu i dotyczyła Plus Banku. Sytuacja była o tyle gorsza, że włamanie dotyczyło całego systemu! W ręce cyberprzestępców wpadły nie tylko dane, ale i pieniądze klientów banku.

Pomińmy już nawet sytuacje z bankomatami... Teraz, podchodząc do urządzenia, po dziesięć razy upewniamy się, czy aby na pewno nie ma podejrzanych kamerek i wkładek, a i to nieraz nie ustrzeże nas przed kradzieżą naszych pieniędzy i danych osobowych.

Nasze zaufanie do banków zostaje coraz bardziej nadszarpnięte. Może pora ulepszyć zabezpieczenia, byśmy, jako klienci czuli się bezpieczniej? To pytanie niestety na razie pozostaje bez odpowiedzi...

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.