Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17866 miejsce

Kolejne ataki cyberprzestępców! Ofiarą pada Getin Noble Bank.

Wykradziono dane 18 tys. klientów banku w Polsce! To kolejna poważna rysa na polskiej bankowości...

Siedziba Cyfrowego Polsatu oraz Centrala Plus Bank S.A. przy ul. Ostrobramskiej 77 w Warszawie / Fot. „Polsat 3” autorstwa Magik 78 00 rip - Praca własna. Licencja Domena publiczna na podstawie Wikimedia CommonsMedia alarmują od dnia wczorajszego! "Wykradziono dane 18 tys. klientów banku w Polsce!" Mowa o Getin Noble Banku.

Na szczęście hakerowi nie udało się zbyt wiele. Wykradł dane jedynie z jednego komputera, dzięki czemu nie wyciekło ich dużo. Dane te dotyczą stanu zadłużenia. Jednak nie warto bagatelizować, ponieważ raz wykradzione dane mogą krążyć po sieci latami i narażać nas na kolejne ataki.

Wiadomo, iż opublikowane zostały dane 100 osób, a reszta została wystawiona na sprzedaż.

Haker nie wygląda na zbyt mądrego, ponieważ pochwalił się swoim dokonaniem, wraz z załączonymi zrzutami ekranu w tzw. ciemnej sieci. Cóż, chciał najwyraźniej zabłysnąć.

To już druga taka sytuacja w tym roku! Pierwsza wystąpiła w czerwcu i dotyczyła Plus Banku. Sytuacja była o tyle gorsza, że włamanie dotyczyło całego systemu! W ręce cyberprzestępców wpadły nie tylko dane, ale i pieniądze klientów banku.

Pomińmy już nawet sytuacje z bankomatami... Teraz, podchodząc do urządzenia, po dziesięć razy upewniamy się, czy aby na pewno nie ma podejrzanych kamerek i wkładek, a i to nieraz nie ustrzeże nas przed kradzieżą naszych pieniędzy i danych osobowych.

Nasze zaufanie do banków zostaje coraz bardziej nadszarpnięte. Może pora ulepszyć zabezpieczenia, byśmy, jako klienci czuli się bezpieczniej? To pytanie niestety na razie pozostaje bez odpowiedzi...
Tagi:


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.