Facebook Google+ Twitter

Kolejne atrakcje i niespodzianki w Loopy's World w Gdańsku

Dzieci kochają prezenty. W najbliższy weekend zostaną obdarowane kolejnymi atrakcjami i niespodziankami w Loopy's World. Tym razem z okazji szwedzkiego Dnia Świętej Łucji.

Plakat / Fot. Materiał PromocyjnyŚw. Łucja jest patronką światła, rozświetlającą zimowe ciemności. Swoje święto obchodzi 13 grudnia. W luterańskiej Szwecji był to początek postu przed Bożym Narodzeniem. Tego dnia członkowie rodziny wstają wcześniej niż zwykle. Mama przygotowuje kawę oraz pyszne pszenne bułeczki z szafranem (zwane "lussekatter") i korzenne ciasteczka. Najmłodsza z dziewczynek budzi tatę, śpiewając pieśń o św. Łucji. Potem wszyscy jedzą śniadanie i zabierają się do dalszego świętowania. W szkołach i biurach odbywają się pochody, które prowadzą dziewczęta w białych sukienkach i z wiankami na głowie, lokalne gazety wybierają najładniejsze Łucje, a chóry śpiewają kolędy.

Budynek / Fot. Materiał PromocyjnyW firmie, która narodziła się w Szwecji, także obchodzi się Dzień Łucji. Loopy's World zamierza przybliżyć polskim dzieciom to wyjątkowe święto i pokazać jak obchodzą je ich rówieśnicy ze Skandynawii. 11 grudnia zapraszają wszystkie dzieci do Rodzinnego Centrum Zabaw na spotkanie z Łucją, gdzie wspólnie będą robić wianki, próbować korzennych ciasteczek i jak zwykle doskonale się bawić!

Więcej informacji oraz adres na stronie www.loopysworld.pl


Loopy's World jest już także na Facebooku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Basia Adruszczyk
  • Basia Adruszczyk
  • 02.10.2012 11:43

Ja w Loopy's póki co byłam raz, bo mieszkamy trochę daleko od Gdańska, ale za to dzieci czekają z niecierpliwością na wyjazd, a ja mam wtedy dzień z głowy. Jest tam czysto, bezpiecznie. NIc dziwnego. Pani z obsługi powiedziała mi, żeten plac oryginalnie powstał w Szwecji, a skandynawowie wiedza jak zapewnić bezpieczeństwo i rozrywkę za jednym zamachem. Naprawdę polecam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.