Facebook Google+ Twitter

Kolejne biuro podróży upada. Tym razem Mati World Holidays

Ten sezon wakacyjny na długo zapadnie w pamięci nie tylko osobom z branży turystycznej ale także samym turystom. Na pewno nie będą to miłe wspomnienia.

 / Fot. PAP/Andrzej GrygielSeria plajt biur podróży i ilość wycieczkowiczów pozostawionych samym sobie w obcych krajach poszerza się niemal z dnia na dzień. Po ogłoszeniu upadłości przez takie firmy jak: Alba Tour, Africano Travel, Sky Club, Blue Rays czy Atena Aquamaris teraz przyszła kolej na Mati World Holidays. To biuro mające siedzibę w Chorzowie zapowiedziało dzisiaj złożenie wniosku o upadłość - poinformował portal biznes.onet.pl.

Według informacji podawanych przez urząd marszałkowski województwa śląskiego klienci Mati World Holidays przebywają obecnie w Egipcie i Tunezji. Na razie brak dokładnych informacji na temat liczby pozostających wciąż poza granicami naszego kraju osób, które skorzystały z usług tego biura jednak, według samych turystów, może ich być około 130.

Wiadomo natomiast, że bankrutujące biuro nie poradzi sobie samo ze ściągnięciem swoich klientów do kraju, więc poprosiło o pomoc urząd marszałkowski. Władze samorządowe rozpoczęły już przygotowania do organizacji podróży powrotnej do kraju. Prezes Mati World Holidays winą za problemy finansowe obarcza m.in. bankructwo linii lotniczych, które obsługiwały klientów firmy.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.