Facebook Google+ Twitter

Kolejne Digitalia rozpoczęte!

Po raz piąty w Szczecinie podczas digital_iów 13 uczestnicy, widzowie, współtwórcy, artyści i teoretycy mogą aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu, w którym sztuka nowych mediów pokaże swoje rozmaite oblicza. Właśnie rozpoczęły się Digitalia.

 / Fot. Agnieszka Emma PawłowskaTematem przewodnim wydarzenia jest tak zwany Bio art, jeden z najnowszych trendów w sztuce współczesnej wyrastający z zainteresowania artystów naukami przyrodniczymi, biologią, biotechnologią oraz szerzej związkami sztuki z nauką. Pionierzy sztuki biologicznej - Eduardo Kac i Stelarc - na nowo pragną zdefiniować czym obecnie jest działalność artystów pracujących z żywymi lub pół-żywymi materiami. Konsekwencje tych eksperymentów budzą rozmaite wątpliwości i obawy, ale to właśnie artyści mogą i powinni uczestniczyć w debatach dotyczących konsekwencji tworzenia sztucznego życia, genetyki, kultur tkankowych, DNA czy też organizmów modyfikowanych genetycznie.

W ramach festiwalu organizatorzy proponują Szecinianom wystawy, koncerty oraz spotkania z artystami, które odbywać się będą do niedzieli 27 stycznia. Już jutro na scenie w szczecińskich 13 Muzach wystąpią zespoły Skinny Patrini oraz
Oszibarack. Bilety w cenie 20 złotych można zakupić w klubie oraz Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.