Facebook Google+ Twitter

Kolejne dobre wyniki młodych piłkarzy za granicą

W miniony weekend po raz kolejny w węgierskim Sarospatak przebywali młodzi piłkarze Strugu Tyczyn. Tym razem do zaprzyjaźnionego miasta pojechali z nimi również młodzi adepci futbolu Strumyka Malawa. Po raz kolejny powrócili z sukcesami.

Wyjazdy młodych piłkarzy Strugu za granicę stają się już niemal tradycją. W ostatni weekend po raz kolejny na obozie rekreacyjno-sportowym przebywali trampkarze tyczyńskiego klubu. Tym razem na dwudniowy obóz wspólnie z tyczynianami udali się gracze Strumyka Malawa. Do zaprzyjaźnionego Sarospatak wyruszyła ponad 30-osobowa grupa młodzieży - piłkarzy Strugu i Strumyka wraz z opiekunami. W pierwszym dniu po przyjeździe, zakwaterowaniu i posiłku wszyscy mogli się odprężyć w kompleksie ciepłych źródeł podczas czterogodzinnej kąpieli.

Na drugi dzień pobytu zaplanowany był turniej z udziałem polskich drużyn - Strugu i Strumyka, gospodarza - Sarospatak oraz zaproszonych lokalnych zespołów. Grano w dwóch kategoriach wiekowych - trampkarz starszy oraz trampkarz młodszy. Zespół z Tyczyna wystawił grupę w kategorii trampkarza starszego, natomiast piłkarze z Malawy zagrali w młodszej kategorii. Po zaciętej walce i sportowych emocjach obydwie "nasze" drużyny uplasowały się na drugich miejscach w swoich grupach. Młodzi piłkarze zmęczeni, ale szczęśliwi powrócili do domów w niedzielę wieczorem.

- To dobra okazja, aby młodzi zobaczyli inne kraje. Staramy się jak możemy, aby organizować takie wyjazdy. - mówi prezes tyczyńskiego klubu Dariusz Fudali.

Choć wyjazd trwał tylko dwa dni, twarze młodych zawodników po powrocie promieniowały szczęściem. Dla wielu z nich wyjazdy, które organizuje klub z Tyczyna, są jedynymi możliwościami, aby wyjechać z domu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.