Facebook Google+ Twitter

Kolejne łodzianki zostaną objęte bezpłatną mammografią

Łódzki NFZ i Wydział Zdrowa Publicznego UM w Łodzi zapraszają łodzianki do skorzystania z pakietu bezpłatnych badań mammograficznych. Tym razem zaproszenie obejmuje kobiety między 40 a 49 rokiem życia.

Oficjalna ulotka akcji "Mam?" / Fot. Narodowy Fundusz ZdrowiaHistoria radiologicznej metody badania sutka sięga początku lat 50. Zdjęcia, utrwalone na błonach rentgenowskich, pozwalają z wysoką dokładnością określić ewentualne nieprawidłowości w strukturze tkanek. Dzięki temu, badanie to stanowi podstawę profilaktyki nowotworów piersi. Lekarze uważają badanie to za obowiązkowe dla kobiet po 40 roku życia.

Z początkiem marca Wydział Zdrowia Publicznego Urzędu Miasta w Łodzi uruchomił pakiet bezpłatnych mammografii. Badaniami, finansowanymi z budżetu miasta, objęte zostaną kobiety w wieku 40-49 lat, które nie wykonywały ich w ciągu ostatnich dwóch lat. Szczegółowy wykaz poradni, które wydają skierowania, oraz realizatorów badań wyznaczonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, znajduje się na stronie łódzkiego oddziału NFZ.

Oficjalny plakat spotkania z lekarzami i Anną Marią Jopek. / Fot. Narodowy Fundusz ZdrowiaTymczasem, już w najbliższą sobotę 21 marca, łódzki NFZ zaprasza na dwa spotkania z lekarzami - ginekologiem i onkologiem, którzy odpowiedzą na pytania pacjentów. Odbędą się one: w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach o godz. 11.30, oraz w Szkole Podstawowej nr 202 w Nowosolnej o godz. 15. W mammobusie, ustawionym przy szkole już od godz. 10.00, będzie można bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne. Lekarzy wspierać będzie piosenkarka Anna Maria Jopek.

Czytaj także: Wprost.pl - przeżyć raka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

www podcast de/episode/937940/Mammographie_-_wie_nützt_sie,_wie_schadet_sie%3F
cos link sie zle wkleja (wkleic kropki www podcast de)

http://pod.drs.ch/mp3/kontext/kontext_200811191000.mp3

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.03.2009 18:13

Oby tak dalej. Trzeba uświadamiać rodaków.
Na ogół zdajemy sobie sprawę dopiero po fakcie, kiedy jest za późno.

hum lan- poczekaj na bezpłatne badania prostaty.
Niech stracę, z naszych wspólnych pieniędzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.03.2009 15:59

Jeśli kogoś własne zdrowie nie interesuje to ma takie prawo i nikomu nic do tego, natomiast robienie tego typu akcji uważam za marnotrawstwo naszych wspólnych pieniędzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.