Kolejne medale Alpine Snowboard Team'u na zawodach FIS w Austrii!

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-31 13:35

28 i 29 stycznia to z pewnością najszczęśliwsze dni w karierze Tomasza Kowalczyka, który zdobył dwa srebrne medale na zawodach FIS w austriackiej miejscowości Kasberg.

/ Fot. ASTKolejny tydzień, kolejne starty, kolejne medale dla Snowboardzistów z AST. Po bardzo wyrównanych biegach Tomek uległ w pierwszym dniu Kamnik Andrazowi (SLO), a w drugim dniu Nofuji Yuki (JPN).

Kolega z Teamu AST, Andrzej Gąsienica-Daniel zajął dwukrotnie 6. pozycję. "Poziom zawodów był bardzo wyrównany, w finałowej "16" wszystko się mogło zdarzyć" - komentuje Tomasz Kowalczyk, najszybszy polski zawodnik.

/ Fot. ASTZ Polski wzięli również udział w zawodach: Katarzyna Bachulska - miejsca 5 i 8, Maciej Hańczewski - 10 i 21, Kwiatkowski Oskar - 12 i 14, Andrzej Leśniakiewicz - 4 i 9, Derda Jędrzej - 5 i 11, Michał Nowaczyk - 24, Oskar Bom - 25, Józek Gąsienica-Gładczan - 13 i 23.

Zaraz po zawodach zawodnicy udali się w podróż do Polski, gdzie 30 stycznia odbędzie się kolejna edycja Pucharu Polski.