Facebook Google+ Twitter

Kolejne miasto wprowadziło zakaz palenia na przystankach

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-06-21 11:28

Od 1 września wchodzi w życie zakaz palenia tytoniu na przystankach i placach zabaw, uchwalony właśnie przez łódzką Radę Miejską. Uwaga! Przystanek to obszar 15 metrów w prawo i lewo od słupka. Kto tam zostanie przyłapany, może zapłacić nawet 500 zł kary.

Od 1 września koniec z paleniem na przystankach. / Fot. Dziennik ŁódzkiOd 1 września za palenie tytoniu na łódzkich przystankach MPK i placach zabaw dla dzieci grozi grzywna w wysokości nawet 500 zł. Tak zdecydowali wczoraj łódzcy radni. Projekt ustanowienia w Łodzi stref wolnych od dymu tytoniowego zgłosił Sławomir Worach, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

- Musimy ograniczyć liczbę tzw. biernych palaczy. Podobne przepisy ma w Polsce 14 dużych miast, m.in. Kraków i Gdańsk - przekonywał. Zakaz palenia ma obowiązywał niezależnie od tego, czy na przystanku jest wiata, czy też nie. I będzie obejmował teren w promieniu 15 metrów od słupka z oznaczeniem przystanku. W przypadku placów zabaw - na całym ich terenie, nawet gdy nie są ogrodzone. Administratorzy tych miejsc zobowiązani będą oznaczyć je napisem "Zakaz palenia tytoniu". Nad przestrzeganiem zakazu będzie czuwać straż miejska, która będzie mogła na palącego nałożyć grzywnę. Za projektem zagłosowało 19 radnych, 13 było przeciw, natomiast 2 wstrzymało się od głosu. (msm)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pamietam jak kiedys były już takie zakazy w Łodzi a pety i tak leżały na przystankach :-] Kolejny "pusty" przepis ale zobaczymy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

popieram, ale i tak nie będzie egzekwowane

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.06.2007 12:09

Zkamera, a jezdzisz samochodem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.06.2007 12:06

Świetnie, wspaniale!!! Popieram, bo papierosy są do dupy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.