Facebook Google+ Twitter

Kolejne niejasności w sprawie Smoleńska

Do dziś nie wiadomo co było przyczyną katastrofy polskiego samolotu Tu-154. Hipotez już jest wiele, a wciąż pojawiają się kolejne.

Rafał Rogalski, pełnomocnik rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, uważa stwierdzenie, jakoby wina leżała tylko po stronie polskich pilotów, za zbyt pochopne na tym etapie badań.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" mówi: -Teoria o wyłącznej winie pilotów jest zdecydowanie przedwczesna. Z uwagi na rozwojowy charakter śledztwa być może powstanie nawet konieczność wykluczenia winy pilotów. To będzie zależało od wyników ostatecznych ustaleń. Aktualnie w aktach znajdują się już materiały, które wskazują na co najmniej współwinę innego podmiotu.

Tym innym podmiotem, mieli być m.in. kontrolerzy lotów na smoleńskim lotnisku. Do dziś nie wiadomo czy zostały przeprowadzone badania na obecność alkoholu w ich krwi.

Dodatkową zagadką są sekcje zwłok ofiar tragedii. Jak powiedział Rogalski, nie jest jasne czy sekcje zwłok zostały w ogóle wykonane. Gdy polscy patomorfolodzy, kryminalistycy i biolodzy przybyli do Smoleńska, Rosjanie stwierdzili, że badania już się odbyły.

Wydaje się, że na ostateczne wyniki badań jeszcze trzeba będzie czekać.źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Nie-wiadomo-czy-kontrolerzy-w-Smolensku-byli-trzezwi,wid,12352564,wiadomosc_prasa.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.08.2010 17:10

Proponuję obu panów mecenasów włączyć w skład komisji badającej katastrofy lotnicze. Objawili nam się nagle fachowcy od katastrof. Zapominają, że dużo wcześniejsze komunikaty, jakie dostała załoga, wykluczały możliwość lądowania "tu i teraz", ale przecież nie mogło być mowy o lądowaniu na lotnisku zapasowym na Białorusi, bo jakże to tak, "debeściaki" nie wylądują!?
Zgrozo, czas naglił, uroczystość tuż tuż, a tu nijak nie można wylądować!!! Szto diełat? Nu pagadi, zajac.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nie można tego wykluczyć, że oni cały czas komunikowali błędnie i w ostatnim momencie zorientowali się, że komunikują błędnie, więc w atmosferze paniki, zaczęli komunikować horyzont, horyzont, ale było za późno". - http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-zagadkowe-odchylenie-od-kierunku-pasa-rosyjskiego-ila-76,nId,283221

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.