Facebook Google+ Twitter

Kolejne ofary kąpieli i... braku rozwagi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-28 20:23

W województwie podlaskim utonęły dziś trzy osoby. Najpierw w Szudziałowie w stawie utonął nastolatek, a później dwaj mężczyźni - jeden w rzece Narew w miejscowości o tej samej nazwie, a drugi w stawie na działkach w Księżynie.

Brak przezorności, brawura, nierzadko alkohol - to z tych powodów często dochodzi do utonięć. Takie upalne dni, których ostatnio nie brakuje, sprzyjają nie tylko wypoczynkowi, ale też wypadkom nad wodą. Rzecznik podlaskich strażaków - Marcin Janowski apeluje o ostrożność.

Jak mówi - szczególnie uważać trzeba w rzekach, bo mają zróżnicowane dna. Przez to miejsca, które np. w ubieglym roku wydawały się bezpieczne, teraz takie być nie muszą.

Jak dodaje - gdy decydujemy się na kąpiel wybierajmy strzeżone kąpielska, nie pozostawiajmy dzieci bez opieki, nie zanurzajmy się gwałtownie w wodzie po długim przebywaniu na słońcu, a przede wszystkim nie próbujmy pływać będąc w stanie po spożyciu alkoholu. Według danych strażaków w podlaskich wodach w tym roku utonęło już 26 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.