Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26599 miejsce

Kolejne plagiaty prac magisterskich na UMK w Toruniu?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-12 16:45

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu mogło dojść do kolejnych plagiatów prac magisterskich.

Kilka tygodni temu za oszustwo skazano studentkę filozofii, tym razem przed sądem może stanąć dwóch studentów z Wydziału Nauk Pedagogicznych.

Nieprawidłowości w pracach magisterskich zauważył promotor, który nie dopuścił studentów do obrony. Jego zdaniem, w pracach pojawiły się opracowania z Internetu.

Rzecznik UMK Marcin Czyżniewski powiedział Radiu Pomorza i Kujaw, że sprawę bada uczelniana komisja dyscyplinarna. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, rektor uczelni skieruje zawiadomienie do prokuratury.

Wcześniej plagiat w pracy magisterskiej stwierdzono u studentki filozofii Emilii P. Kobieta została pozbawiona tytułu magistra, a sąd skazał ją na 8 miesięcy prac społecznych w zawieszeniu na dwa lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobrze, że plagiatorzy zostają ujawniani. Jednak przede wszystkim należy przerwać "łańcuch pokarmowy" - 1 osoby piszące na zamówienie - 2 studenci zainteresowani łatwiejszym zdobyciem dyplomu. Jeśli nie będzie podaży, nie będzie również popytu - albo cena za napisaną na zamówienie pracę zdecydowanie wzrośnie (wtedy oferty firm piszących na zamówienie nie będą atrakcyjne cenowo dla studentów. Warto również uzbroić promotorów w technologiczne pomoce w identyfikacji plagiatów. Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale wiedza i doświadczenie pomagają w lepszym przeżyciu życia.

GB

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.