Facebook Google+ Twitter

Kolejne podejrzane przesyłki w ambasadach w Rzymie

Służby w Rzymie dostały kolejne zawiadomienia o podejrzanych paczkach w ambasadach Grecji, Wenezueli, Danii i Monako. Saperzy rozbroili jeden ładunek, pozostałe przesyłki nie zawierały materiałów wybuchowych.

 / Fot. EPA/CLAUDIO PERI Pracownicy ambasad Grecji, Wenezueli, Danii i Monako wezwali straż i policję. Paczka w placówce dyplomatycznej Grecji została rozbrojona, pozostałe nie zawierały materiałów wybuchowych.

Służby bezpieczeństwa w Rzymie postawiono w stan podwyższonej gotowości po wybuchach w ambasadach Szwajcarii i Chile. W obu przypadkach ranni zostali pracownicy placówek, którzy otworzyli paczki. Do zamachów przyznali się włoscy anarchiści z ruchu Nieformalna Federacja Anarchistyczna (Fai). Włoskie media cytują ich oświadczenie: "Postanowiliśmy znowu zabrać głos za pomocą słów i faktów. Zniszczmy system dominacji. Niech żyje Fai, niech żyje anarchia. Kończy się ono informacją" "Nieformalna Federacja Anarchistyczna, komórka rewolucyjna Lambros Fountas" - Lambros Fountas to zastrzelony przez grecką policję w marcu 2010 roku anarchista.

Podejrzane paczki pojawiły się także w ambasadach Irlandii i Ukrainy. Władze w Rzymie wprowadziły nadzwyczajną kontolę przesyłek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.