Facebook Google+ Twitter

Kolejne podwyżki w PKP czy zwykły bałagan?

Jeden bilet na tej samej trasie – cztery wersje ceny. Inną podaje kasjerka, inną – rzecznik kolei. Jeszcze inną informacja kolejowa. A pasażer płaci zupełnie inną kwotę. Ile rzeczywiście kosztuje bilet z Warszawy do Łodzi i z powrotem?

Wersja pierwsza:
– W ubiegły piątek kupowałem bilet z Warszawy do Łodzi i z powrotem. Zapłaciłem 52,50 zł – relacjonuje czytelnik wiadomosci24.pl. – Dzisiaj znów jechałem do Łodzi, poprosiłem o taki sam bilet. Kasjerka kazała mi zapłacić 58 zł. To kolejna podwyżka!

fot. magdalena tobikWersja druga:

Czy kolej rzeczywiście znów podniosła ceny biletów? Spytaliśmy o to Piotra Olszewskiego z PKP Przewozy Regionalne.
– W relacji Warszawa – Łódź za bilet normalny w jedną stronę w 2 klasie pociągu pospiesznego klient zapłacił przed modyfikacją taryfy 28,38 zł, po modyfikacji zapłaci 29 zł – odpisał Piotr Olszewski. – Zaokrąglenie cen biletów to kolejny etap przygotowań do wprowadzenia automatycznej sprzedaży biletów. Uproszczone ceny biletów usprawnić mają obsługę w kasach oraz sprzedaż biletów z terminali mobilnych – dodał przedstawiciel PKP.

Wersja trzecia:

Sprawdzamy: 2x 29 zł daje 58 zł. Ale 2x 28,38 zł nijak nie daje 52,50 zł. Jeszcze raz skontaktowaliśmy się więc z rzecznikiem PKP Przewozy Regionalne. Podał nam tym razem takie wyliczenie:
stara cena za przejazd - 25,53 x 2 = 51,06 zł
nowa cena za przejazd - 26,50 x 2 = 53 zł
– Rozumiem że nie są to kwoty, które podał klient – dodaje Piotr Olszewski – ale tak wychodzi z załącznika do taryfy PKP Przewozy Regionalne. Najbardziej zbliżona do ceny 52,50 jest cena 51,06 - (dotyczy oferty - bilet wycieczkowy).

Wersja czwarta:

Aby mieć pewność, zadzwoniliśmy pod numer informacji kolejowej. I co usłyszeliśmy? Czwartą wersję.
Za dwa bilety: z Warszawy Centralnej do Łodzi Fabrycznej i z powrotem trzeba zapłacić po 28,38 zł. W sumie to 56,76 zł – stwierdziła kobieta obsługująca infolinię. – Ale jeśli kupi się od razu dwa, dostaje się 30 proc. zniżki – dodała. Wtedy bilety będą kosztowały 39,76 zł.

I komu wierzyć?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.08.2006 21:17

Bilet Łódź - Warszawa (w tą i z powrotem) za 39,76 zł? Buhahahahaaa! Chyba ta kobieta nie wie co mówi... Na stronie PKP Przewozy Regionalne taki bilet ma tylko 15% ulgi i tak samo mi powiedziała kasjerka na Dworcu Kaliskim :-/ Niech się wkońcu zdecydują...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • x x
  • 04.08.2006 19:44

Jakie to kurcze zabawne.. PKP samo się pogrązyło haha :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kilka miesięcy temu czytałem w sieci ciekawy tekst o podróżach polskimi kolejami. Autor napotkał w pociągu dwóch Amerykanów. Jeden z nich skonstatował w trakcie podróży, gdzieś pod Katowicami: Man, I can’t belive it. We are in Asia. We travel like cows.

To chyba najlepszy komentarz do jakiegokolwiek tekstu o PKP. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.