Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

113590 miejsce

Kolejne "polskie" obozy śmierci. Tym razem w prasie izraelskiej

Upłynęło zaledwie kilka dni od naszej publikacji na temat artykułu Walijskiego Związku Rugby, w którym czytaliśmy o "polskim obozie koncentracyjnym", a jedna z naszych czytelniczek poinformowała nas o kolejnym kłamliwym stwierdzeniu, które niedawno pojawiło się w internetowym wydaniu popularnego izraelskiego dziennika.

Sformułowanie "polski obóz śmierci" znalazło się w internetowym wydaniu jednego z najbardziej poczytnych izraelskich dzienników Yedioth Ahronoth. / Fot. Ynetnews.com/Tomasz Osuch/sreenshot28 czerwca na stronie www.ynetnews.com - internetowym wydaniu jednego z najpopularniejszych izraelskich dzienników Yedioth Ahronoth - pojawił się artykuł dotyczący kradzieży dokonanej przez małżeństwo z Izraela w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz.

Publikacja nie budziłaby większych zastrzeżeń, gdyby nie fakt, że jej autor użył wobec obozu w Oświęcimiu nieprawdziwego sformułowania "polski obóz śmierci".

Czytaj też: Walijscy rugbyści zwiedzili... "polski obóz koncentracyjny"


O sprawie poinformowała nas czytelniczka W24, Karolina Zawadzka z Chorzowa.

- Po lekturze artykułu o walijskiej drużynie rugby w "polskim obozie koncentracyjnym", odnalazłam w internecie inny artykuł zawierający fałszywe określenie - napisała w liście skierowanym do redakcji Pani Karolina.

Po naszej interwencji "polski" obóz śmierci został zamieniony na obóz "nazistowski". / Fot. ynetnews.com/Tomasz Osuch/sreenshotPostanowiliśmy skontaktować się wczoraj z redakcją serwisu Ynetnews.com, by wyjaśnić zaistniałą sytuację i poprosić o poprawienie karygodnego błędu. Dzięki naszej reakcji, fałszywe określenie zostało dzisiaj usunięte ze strony izraelskiego dziennika, a w miejscu "polskiego" obozu śmierci pojawił się obóz "nazistowski".

Czytaj też: Po naszej interwencji w brytyjskim portalu obóz koncentracyjny przestał być "polski"


Yedioth Ahronoth to jeden z najstarszych oraz najbardziej poczytnych i wpływowych dzienników ukazujący się w Tel Avivie. Został założony w 1939 roku, a obecnie wychodzi w nakładzie ok. 600 tys. egzemplarzy.

Mylić się jest rzeczą ludzką. Niemniej jednak w tak drażliwej, wciąż jeszcze budzącej wiele emocji kwestii jak odpowiedzialność za holokaust i zbrodnie popełnione podczas II wojny światowej, środowisko dziennikarskie - kierując się niezbędną w tego typu sprawach rozwagą i wykazując należytą rzetelność - winno być nadzwyczaj wyczulone na wszelkiego rodzaju przekłamania, bez względu na to, czy były one efektem działania celowego, czy też powstały w wyniku niezamierzonego błędu.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 20.01.2012 02:53

do Arkadiusza Gębki- burowie nie zabijali aborygenów gdyż mieszkali tak jak ja w RPA a nie Australii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 20.01.2012 02:45

gdyby nie Polacy dzisiaj byście parchy na osłach jeździli,Polska dała wam schronienie na nasze nieszczęście.Polacy zrobili błąd pomagając wam w II-giej wojnie ,Niemcy powinni was wszystkich spalić gdyż wszystkie wojny i kryzys to wasza robota,cała nadzieja w Iranie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz. B.
  • Janusz. B.
  • 20.01.2012 02:29

Ciekawe czy w naszym kraju ktokolwiek z "ważnych" osób odważy się zapytać nację żydowską czy wie ile kasy przekazali żydzi Hitlerowi by doszedł do władzy i w konsekwencji wywołał wojnę. Oni wolą milczeć na ten temat, łatwiej szkalować Polaków i przypisywać im mnóstwo niegodziwości. No cóż taka nacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kontakt ufo
  • kontakt ufo
  • 21.07.2011 04:04

Brawo !!! BRAWO !!! Zydowscy -Syjonisici--POLACY sa WINNI, a MOZE WY MI COS ODBOPWIECIE, Bylem Dwa Razy ARESZTOWANY, PRZETRZYMYWANY w WIEZIENIACH-W KANADZIE w TORONTO , w 20o5 roku, w 2008 roku, za co za nic ,tylko ze jestem WYSLANNIKIEM BOGA Na PLANETE ZIEMIA i jego PRZEDSTAWICIELEM, tak jestem w ciele POLAKA,mysilicie ze otym zapomnialem, nigdy ,idziemy do konica, w 2005 roku w Toronto 130 BLOOR street WEST Wywiad -MOSAD-IZRAELSKI przez agentow IZRAELSKICH z sekcji FRANCUSKIEJ, oddelegowany przez -INTERNAL MINISTER ---SARKOZY--wyslal dwoch agentow zakldajacych materialy wybuchowe--200 kg.--materialow wybuchowych 7-razy mocniejszych od konwencjonalnego dynamitu, czyli wybuch jak 1400 kg dynamitu, BRAWO!! BRAWO!!!! ale my zrobimy ich jeszcze mocniejsze, moje wojsko w czasie wybuchu wezmie grawitacje ziemskom, to znaczy wybuch bez oporu grawitacyjnego, dokladnie zniszczenie bedzie, od centrum 130 -BLOOR street West, w promieniu do GENERALNEBO KONSULATU GB.-ENGLAND, to jest promien tylko, takze nie wiem ile ludzi tam zyje moze okolo 2-miliony,moze wiecej,tak przychodza sily BOGA, niech nikt nie mysli ze ja cos zapominam,z tej planety ZIEMIA ,niema ucieczki,bo nie macie transportu bezpaliwowego,POLACY maja tylko jedni SZCZESICIE ze Wszystkich Narodow, WYSLANNIK BOGA PRZYSZEDL wCIELE POLAKA, z powazaniem Marek Zak.

Komentarz został ukrytyrozwiń
:)
  • :)
  • 15.07.2011 13:04

A najśmieszniejsze jest w tym wszystkim że tych "Żydów wszędzie" widzą osoby z czarnymi kręcącymi się włosami i wielkim nochalem, mające w rodzinie różnych "bergów", "thalów", ale uważające się za "czystych etnicznie Polaków". :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
:)
  • :)
  • 15.07.2011 13:01

"Polską rządzą żydzi, wszyscy redaktorzy to przechrzczeni żydzi, żydzi specjalnie piszą o Polsce, że miała obozy koncentracyjne, a dla niepoznaki robią to też w Wielkiej Brytanii, bo przecież tę ostatnią historię to na pewno też oni spowodowali. To jest międzynarodowa akcja niszczenia Polski przez żydów. Polska już dawno była by na pewno mocarstwem gdyby nie te żydowskie akcje, przez które wiecznie jesteśmy w ogonie..."

Tak najłatwiej... Po co myśleć i pracować, skoro można pisać głupoty, opieprzać się w pracy, a za to, że nic się samo nie chce zrobić zwalać winę na żydów...

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic
  • kibic
  • 15.07.2011 12:17

to mimo wszystko WŁĄCZ - słuchaj starszych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zadałem kilka pytań retorycznie niczego nie włączając...
Bicie piany wciąż mnie mierzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziadek
  • dziadek
  • 15.07.2011 11:53

bardzo dobrze że włączyłeś myślenie na temat Chmielnika a teraz zapoznaj się z autorkami wspomagającymi - patrz google Alina Skibińska ( jeżeli czytałeś art. pt. Bohater i Żydzi 3/07/2011r.Tygodnik Powszechny) - ower -

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziadek
  • dziadek
  • 15.07.2011 11:44

jedyna gazeta katolicka , która była za komuny w miarę obiektywna (śp.red. naczelny Turowicz) przeszła tzw. przechrzest i wystarczy w googlach napisać nazwiska Alina Skibińska i Joanny Tokarskiej-Bakir autorek które piszą i wspomagają red. Zuzannę Radzik w gaz.>Tygodnik Powszechny< żeby oczy się otworzyły ( patrz kto prowadzi konferencje Grossa )