Facebook Google+ Twitter

Kolejne pomysły w sprawie polskiego hazardu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-10 19:58

Ministerstwo Finansów proponuje, by zakazać hazardu w internecie, czyni jednak wyjątek dla zakładów wzajemnych prowadzonych przez firmy zarejestrowane w Polsce. Resort przesłał rządowi projekt stosownej nowelizacji ustawy o grach hazardowych.

Ministerstwo przekonuje w uzasadnieniu, że celem zmian jest zwiększenie ochrony społeczeństwa i praworządności przed negatywnymi skutkami hazardu. W tym celu ma zostać wprowadzony zakaz organizowania gier w Internecie i uczestnictwa w nich, przy czym wyłączone spod niego zostaną zakłady wzajemne. Ministerstwo chce też określenia warunków eksploatacji automatów i urządzeń do gier, w tym warunków badań sprawdzających, a także wprowadzenia systemu rejestracji gości we wszystkich ośrodkach gier i monitoringu w kasynach.

Zgodnie z prawem unijnym Polska może zdecydować o ograniczeniu działania operatorów zagranicznych, o ile jest to usprawiedliwione nadrzędnym interesem dobra publicznego. Dlatego też zakłady wzajemne w Internecie będą mogły organizować zarejestrowane w Polsce firmy.

Ministerstwo zakłada, że siedem dotychczas działających przedsiębiorstw będzie chciało rozwijać działalność w internecie. Działalność ta ma przynieść Skarbowi Państwa w przyszłym roku 60 milionów złotych w 2011 r. Gdyby udało się przekonać do rejestracji w Polsce także firmy zagraniczne, przyjmujące zakłady od polskich graczy, dodatkowe wpływy podatkowe wyniosłyby ok. 200 mln zł rocznie.

Resort zakłada utworzenie Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych kontrolowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, w którym znajdą się dane policji, ABW, celników i skarbówki.
Przepisy, które regulują hazard w internecie nie znalazły się w najnowszej ustawie hazardowej, bowiem muszą przejść unijną procedurę notyfikacji. Będą mogły wejść w życie po orzeczeniu zgodności z prawem unijnym dotyczącym techniki i informatyki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.