Facebook Google+ Twitter

Kolejne premiery w Teatrze Powszechnym w Radomiu

W Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu trwa maraton premier. Po "Dybuku", "Weselu", "Prawdzie", "Przenikaniu" i "Pierwszej młodości" do końca roku na afisz wejdą jeszcze trzy nowe spektakle.

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. / Fot. Krzysztof KrzakW niedzielę, 14 grudnia 2014 roku, po raz pierwszy na scenie Fraszka radomskiego teatru pokazany zostanie wyjątkowy spektakl przygotowany we współpracy z Puppet & Its Double Theater, działającym w mieście Wujie w północno - wschodniej części Tajwanu. Będzie nim klasyczna baśń Hansa Christiana Andersena "Słowik". Reżyserii podjęła się młoda tajwańska reżyserka Chia-yin Cheng. Radomscy aktorzy: Magdalena Witczak, Paulina Woś, Alan Bochnak, Przemysław Bosek i Robert Mazurek wykorzystują w przedstawieniu piękne lalki i maski wykonane na Tajwanie przez tamtejszych artystów.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia (20.12.) na Scenie Kameralnej Teatru Powszechnego w Radomiu odbędzie się premiera "Niebezpiecznych związków". Przedstawienie Michała Siegoczyńskiego nie jest zwykłą adaptacją XVIII - wiecznej skandalizującej powieści Pierre'a Choderlosa de Laclosa rozsławionej przez adaptację filmową z Glenn Close, Michelle Pfeiffer i Johna Malkovicha. Bohaterowie i fabuła potraktowani są w nim z przymrużeniem oka, a tragizm powieści de Laclosa rozładowany jest sporą dawką komizmu. W zapowiedzi tego spektaklu czytamy: "Przedstawienie swobodnie miesza estetykę XVIII wieku z popkulturą i garściami czerpie ze współczesnej kinematografii i sztuki. Wszystko po to, by skłonić do refleksji nad tym, co w obecnym świecie odbierane jest jeszcze jako grzeczne, a co - już jako grzeszne. Stawia pytanie, czy nasza wrażliwość uległa stępieniu, czy wyostrzeniu i gdzie według nas przebiega granica między bezpiecznymi a niebezpiecznym relacjami z innymi ludźmi". W "Niebezpiecznych związkach" w radomskim teatrze zagrają: Katarzyna Dorosińska, Maria Gudejko, Agnieszka Rose, Wojciech Wachuda i (gościnnie) Konrad Korkosiński.

Na premierowym spektaklu w Teatrze Powszechnym w Radomiu będzie można przywitać 2015 rok. W Sylwestra dwukrotnie (o 18 i 21.30) zostanie zagrana "Kolacja dla głupca" Francisa Vebera. Reżyseruje dyrektor radomskiej sceny, Zbigniew Rybka, scenografię przygotował Wojciech Stefaniak, a kostiumy Zofia de Ines. "Kolacja dla głupca" to prawdziwy teatralny majstersztyk - z błyskotliwymi, arcydowcipnymi dialogami, misterną intrygą, zaskakującymi pointami i perfekcyjnie sportretowanymi postaciami. Od wielu lat z powodzeniem grany jest na światowych scenach (m.in. w teatrze Ateneum w Warszawie). W głównych rolach zobaczymy Izabelę Brejtkop, Magdalenę Placek, Łukasza Mazurka, Jarosława Rabendę, Marka Brauna, Kamila Woźniaka i Wojciecha Ługowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.