Facebook Google+ Twitter

Kolejne problemy niemieckiej superkolei

Paraliż komunikacyjny po wykolejeniu się niemieckiego składu IC w Kolonii. Prokuratura wszczęła śledztwo.

Pociąg IC3 we Frankfurcie / Fot. Krzysztof MilczewskiNiemiecka prokuratura wszczęła dziś rano śledztwo w sprawie wykolejenia się superszybkiego pociągu IC3 w Kolonii. Incydent miał miejsce w środę. Padły podejrzenia, że uszkodzenie kół lub osi nastąpiło znacznie wcześniej, a Deutsche Bahn zignorowała problem.

Skład pociągu, jadący w środowe popołudnie do Düsseldorfu, wykoleił się krótko po opuszczeniu głównego dworca w Kolonii. Awaria zablokowała całkowicie komunikację kolejową na kilka godzin. Deutsche Bahn zostało zmuszone do anulowania około 90 połączeń i skierowania wszystkich składów IC3 na przegląd. Żaden z 250 pasażerów nie ucierpiał.

Prokuratura posiada dowody obciążające przewoźnika. Koła lub osie mogły być uszkodzone znacznie wcześniej, prawdopodobnie jeszcze podczas odjazdu ze stacji Frankfurt International Airport. Pasażerowie rzekomo zgłaszali obsłudze pociągu wydobywanie się podejrzanych dźwięków podczas podróży. Jeśli podejrzenia potwierdzą się, oznaczałoby to, że uszkodzony pociąg przyjechał do Kolonii, pokonując trasę z prędkością dochodzącą do 330 km/h. Linia ta należy do najszybszych w Niemczech, uważana jest za prestiżowy projekt w państwie i najważniejsze połączenie szybkich kolei w Unii Europejskiej.

Jeden z pociągów poprzedniej generacji ICE spowodował najpoważniejszy jak do tej pory wypadek w 1998 roku. Skład jadący z Monachium do Hamburga wykoleił się w okolicach miasta Eschede. Zginęło 101 ludzi, a rannych zostało 88.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Drogi Krzysztofie, to w końcu ICE 3 czy IC3 ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

... że nikt nie ucierpiał z powodu debiutu czy opisanego wypadku? :) Dzięki :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.