Facebook Google+ Twitter

Kolejne "samozawieszenie" w PO. Platforma traci europosła?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-08-31 15:18

Poseł do Parlamentu Europejskiego Artur Zasada ogłosił na stronie internetowej, że zawiesza swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej. To gest solidarności z ukaranymi przez zarząd PO posłami Jarosławem Gowinem i Jackiem Żalkiem.

Artur Zasada / Fot. arturzasada.pl"Jestem zwolennikiem wolnego rynku i własności prywatnej, a także przeciwnikiem zadłużania państwa – tak samo jak Jarosław Gowin i Jacek Żalek" - pisze europoseł. Dodaje, że gdyby był posłem RP, to musiałby zagłosować tak samo jak oni. "To w konsekwencji skutkowałoby moim zawieszeniem".

>>> Gowin się "samozawiesił". Graś: Regulamin klubu tego nie przewiduje

Regulamin PO nie przewiduje zawieszenia samego siebie w prawach członka klubu. Zasada mógł się zawiesić w prawach członka partii.

Już wczoraj po decyzji zarządu partii o ukaraniu niepokornych posłów oraz "samozawieszeniu" Jarosława Gowina plotkowano, że za przykładem Gowina pójdą kolejni członkowie Platformy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Merytorycznie rzecz ujmując należałoby wyjaśnić, że poseł Żalek został ukarany zawieszeniem w prawach członka Klubu Prarlamentarnego PO, co nie wyklucza go z partii i nie zwalnia z obowiązków posła Platformy Obywatelskiej, tym samym nie zmniejsza liczby posłów koalicji rządzącej.
Poseł Gowin, były minister sprawiedliwości operetkowo i wbrew stutom "samosięzawiesza", co ma wpływ na komentarze w mediach lecz niczym formalnie nie skutkuje.
Europoseł Zasada może się z PO wypisać, lecz zawiesić go może Zarząd PO na jego wniosek, więc mamy kolejnego fachowca od formalności.
Konkluzja, że PO "traci" kolejnego posła jest nieuprawniona i wpisuje się w ogólny szum informacyjny... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dożywotni ban dla pani Kasi spamerki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.