Facebook Google+ Twitter

Kolejne spadki na europejskich giełdach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-06 13:00

W Londynie wartość indeksu FTSE spadła o 3,97 procent, we Frankfurcie - indeks DAX 30 o 4,33 procent. Pogorszenie sytuacji odnotowano też w Paryżu, gdzie indeks CAC 40 spadł o 4,25 procent.

Od dużych spadków cen akcji rozpoczęły się również notowania na moskiewskiej giełdzie. Dwa głównie indeksy RTS i MICEX spadły odpowiednio o ponad 8 i 12 procent. Z kolei akcje dwóch dużych rosyjskich banków „Sbierbanku" i „VTB" spadły odpowiednio aż o 20 i 17,5 procent. Pogorszenie nastrojów widać też na giełdach azjatyckich.

Spadek cen akcji na światowych giełdach jest efektem piątkowego gwałtownego pogorszenia sytuacji na rynku amerykańskim, mimo przyjęcia przez Kongres planu Paulsona. Przywiduje on wsparcie tamtejszego systemu finansowego kwotą 700 milardów dolarów.

W Niemczech rząd oraz tamtejsze banki i firmy ubezpieczeniowe zdecydowały się przeznaczyć 50 miliardów euro na ratowanie banku hipotecznego Hypo Real Estate. Wsparcie dla sektora bankowego swoich krajów zapowiedziały też rządy Szwecji i Danii. Wcześniej instytucje finansowe wycofały się z finansowania pierwotnego, 35-miliardowego planu ratunkowego, gdyż okazało się, że zagrożony bankructwem bank jest w gorszej kondycji niż zakładano. Po negocjacjach rządowi Angeli Mekel udało się przekonać finansistów do zwiększenia zaangażowania w pomoc dla banku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.