Facebook Google+ Twitter

Kolejne spotkanie Taize odbędzie się w Poznaniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-31 21:18

Kolejne Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Poznaniu. Ogłosił to przeor ekumenicznej wspólnoty Taize, brat Alois, podczas trwającego w Brukseli 31. spotkania.

Corocznie, na przełomie starego i nowego roku, bracia z Taize organizują - za każdym razem w innym kraju Europy - modlitewne spotkania ekumeniczne nazywane "Pielgrzymką Pokoju przez Ziemię".

32. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Poznaniu od 28 grudnia 2009 roku do 1 stycznia roku 2010.

Wiadomość z radością przyjął metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki, który specjalnie przyjechał do Brukseli. Hieracha mówił dziennikarzom, że Poznań czekał na tę chwilę od wielu lat.

Ogłoszenie kolejnego miasta-organizatora Europejskiego Dnia Młodzieży entuzjastycznie przyjęło 9 tysięcy Polaków obecnych w Brukseli, a zwłaszcza pół tysiąca poznaniaków.

Polska będzie już po raz czwarty organizatorem Europejskiego Spotkania Młodych. Dwukrotnie młodzież Europy gościł Wrocław (w 1989 i 1995), a raz Warszawa (w 1999).

Podczas modlitwy w stolicy Belgii brat Alois zapowiedział też, że wspólnota Taize będzie kontynuowała kolejne etapy "Pielgrzymki pokoju przez Ziemię" także na innych kontynentach. Po Afryce będzie to Azja. Spotkanie odbędzie na początku lutego 2010 roku w stolicy Filipin, Manili.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.