Facebook Google+ Twitter

Kolejne utrudnienia na stołecznych drogach

Modernizacja stołecznych ulic trwa. Dziś zamknięta zostanie ul. Emilii Plater, obok Pałacu Kultury i Nauki. Drogowcy ustawili juz znaki informujące o objazdach. Jednym z nich dojedziemy do al. Jana Pawła II, która również jest rozkopana i zwężona. Czy drogowcom uda się skończyć inwestycje przed końcem wakacji?

Skrzyżowanie Emilii Plater i Alej Jerozolimskich, z prawej Dworzec Centralny. www.wikipedia.org / Fot. Alina ZienowiczPoczątek utrudnień pomiędzy PKiN a Złotymi Tarasami przewidziany jest na godzinę 22. ZDM zamknie ulicę na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do wyjazdu z pętli Złote Tarasy. Ul. Emilii Plater wyłączona będzie z ruchu w obu kierunkach. Oznacza to większe korki, ale krótszy czas realizacji remontu - informuje Życie Warszawy.

Utrudnienia spotkają nie tylko kierowców, ale również pasażerów stołecznej komunikacji miejskiej. Pętle i przystanki autobusowe zostaną przesunięte, a dziesięć linii dziennych i 21 nocnych zmieni dotychczasowe trasy.

Zarząd Dróg Miejskich obiecuje szybkie tempo prac. Do jutrzejszego poranka ma zostać sfrezowany asfalt między biurowcem Warsaw Financial Center a hotelem InterContinental. Na Emilii Plater zaplanowano pas dla autobusów i rowerów, zamiast miejsc parkingowych obszary zieleni oraz stanowiska do ładowania akumulatorów w samochodach elektrycznych.

Objazdy

-Jak objeżdżać zamknięty odcinek? Do wyboru jest Marszałkowska albo al. Jana Pawła II – mówi wicedyrektor Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg Wiktor Wojewódzki.

Trzeba pamiętać, że al. Jana Pawła II jest rozkopana przez Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które prowadzi wymianę magistrali. W stronę Mokotowa kierowcom zostaje tylko półtora pasa ruchu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Od kiedy siega moja pamięć to jakieś ulice w Warszawie były rozkopane. Ma kto kopać. Bo pracują: drogowcy, wodociągowcy, gazownicy, telekomunikacja, tramwajarze, ciepłownicy, ci od metra co to niby pod ziemią idzie, też kopią ulice. Co najciekawsze to najlepiej pracuje się im każdemu z osobna. Jedni zakończą, położą nowy asfald a następnego dnia wchodzą następni by sobie coś tam pokopać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.