Facebook Google+ Twitter

Kolejne zamachy w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-12 12:08

W Lahore doszło do eksplozji w jednym z największych meczetów w tym mieście. Wśród ofiar jest jeden z pakistańskich mułłów występujących zdecydowanie przeciw talibom oraz przejawom fundamentalizmu islamskiego.

Do wybuchu doszło w momencie, gdy wierni opuszczali meczet po zakończeniu piątkowych modłów. Siła wybuchu była na tyle duża, iż zewnętrzne mury meczetu zawaliły się. W wyniku zamachu śmierć poniósł mułła Sarfraz Naeemi, uważany za jednego z przywódców antytalibańskiego skrzydła wśród duchowieństwa muzułmańskiego Pakistanu.

Także dzisiaj w wyniku zamachu dokonanego w pobliżu meczetu w mieście Nowshera, czterdzieści kilometrów od zachodnio-pakistańskiego miasta Peszawar, zginęły trzy osoby. Od kilku dni w Pakistanie nasiliły się zamachy i ataki samobójcze przeprowadzane przez ekstremistów islamskich. Według przedstawicieli talibów są one odpowiedzią na ofensywę armii pakistańskiej prowadzoną przeciw ekstremistom zarówno w Dolinie Swat, jak i na graniczących z Afganistanem terenach plemiennych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.