Kolejne zamieszki z udziałem pseudokibiców

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-14 21:05

Kilkunastu pseudokibiców Piasta Gliwice i Górnika Zabrze zatrzymała policja po meczu, zakończonym wynikiem 1:0 dla Górnika. Poinformował o tym Radio Katowice Marek Wypych - rzecznik zabrzańskiej policji.

Od początku meczu iskrzyło między kibicami obu zespołów. W 42. minucie grupa sympatyków gospodarzy próbowała przedostać się do sektora gości i konieczna była interwencja policji. Sędzia na 10 minut przerwał grę.
Po meczu kibice górnika próbowali sforsować bramę, rzucali kamienie i inne niebezpieczne przedmioty w stronę pracowników ochrony. Policja pracuje obecnie nad identyfikacją chuliganów, gdyż wszystkie zamieszki były monitorowane. Już dziś wiadomo, że kilkanaście osób usłyszy zarzut czynnej napaści na fukcjnonariuszy publicznych.