Facebook Google+ Twitter

Kolejne zatrzymania pod zarzutem korupcji

Policyjna grupa do zwalczania korupcji w piłce nożnej zatrzymała Arkadiusza T.

 / Fot. paragraf z www.favore.plByły sędzia trzecioligowy oraz szef szkolenia wielkopolskich arbitrów został oskarżony o udział w "ustawianiu" meczów. Postawiono mu m.in. zarzut nieprawidłowego prowadzenia spotkania Kujawiak Włocławek - Flota Świnoujście. Ryszard F., pseudonim "Fryzjer", oskarżenie usłyszał już wcześniej. Według wrocławskiej prokuratury to właśnie on wręczył Arkadiuszowi T. dwa tysiące złotych w zamian za pomoc dla drużyny z Włocławka. Przypomnijmy, że mecz odbył się w maju 2004 roku i zakończył zwycięstwem gospodarzy 4:1. Wszystkie gole jedenastka Kujawiaka zdobyła w ostatnich piętnastu minutach spotkania. Zespół przypieczętował w ten sposób swój awans do drugiej ligi.

Niedawno Arkadiusz T. złożył rezygnację z funkcji szefa szkolenia. To nie pierwszy podopieczny Stefana Antkowiaka, prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, o którego upomniała się prokuratura. Na początku zatrzymany został Grzegorz K., sekretarz wydziału sędziowskiego. Kolejny był Krzysztof P., szef wielkopolskich arbitrów. Na "zaszczytną" listę trafił również Marek R..

Po tych wydarzeniach pan Antkowiak stwierdził, że nie ma potrzeby dalszego sprawdzania sędziów. Wcześniejszą weryfikację zarządził PZPN. To jednak nie koniec zatrzymań. 5 marca w godzinach rannych policja zapukała do drzwi Konrada B. z Poznania. 31-letni mężczyzna "działał" tak jak poprzednicy w trzeciej lidze. Niebawem zostanie przetransportowany do Wrocławia, gdzie spędzi czas czekając na proces.

Arbitrzy, którzy jakiś czas temu strzegli boiskowych zasad teraz sami staną przed sądem. Pozostaje liczyć na sprawiedliwą decyzję i "czerwoną kartkę" za tak nieuczciwe zagrania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.